Jau 12 gadus bez rezultātiem, potenciālajiem investoriem vai pircējiem Liepājā tiek piedāvāta viesnīca Kolumbs, biznesa portālam Db.lv pastāstīja SIA «HOTEL KOLUMBS» īpašnieks Ivo Bergmanis.

Biznesa portāls Db.lv novēroja, ka informācija par viesnīcas pārdošanu ievietota kādā krievu nekustamo īpašumu portālā. Db.lv sazinoties ar viesnīcas īpašnieku Ivo Bergmani izdevās noskaidrot, ka sludinājums ārvalstu interneta portālā ievietots apzināti, kā cenu aptauja lai noskaidrotu tirgus cenu un neradītu lieku ažiotāžu Latvijā.

Par 3 miljoniem eiro tiek pārdota viesnīca ar 30 numuriņiem, restorānu un piegulošiem īpašumiem - 6 000 kvadrātmetru platībā.

«Viesnīca tiek pārdota jau 12 gadus. Jau uzbūvēju ar domu, ka pārdošu,» sacīja I.Bergmanis. Pēc viņa domām, Latvijas biznesa vide neveicina uzņēmējdarbības attīstību. Viņaprāt, arī nodokļu slogs ir par lielu, tāpēc viņš apsver pārcelties uz dzīvi ārvalstīs. «Tā ir eksistence nevis bizness. Ja kaut ko nopelnām, tad veikli ir klāt VID un citas iestādes,» komentēja viesnīcas īpašnieks.

Pēc uzņēmēja domām, vasaras sezonā ir labi, jo tad uzņēmums spēj atmaksāt ziemā iekrātos parādus. Starp klientiem visbiežāk ir lietuvieši, tad seko skandināvi, vācieši, latvieši un citi.

I.Bergmanis pastāstīja, ka gadu gaitā ir bijusi interese no potenciālajiem pircējiem, taču, iespējams, ka cena ir bijusi augstu. Viesnīcas īpašnieks norādīja, ka iegādājoties šo īpašumu kopumu, ir iespēja viesnīcu paplašināt par vismaz vēl 20 - 30 numuriņiem blakus esošajā ēkā. «Ir iespēja kļūt vēl lielākiem, bet šobrīd bankas neatbalsta viesnīcu nozari ārpus Rīgas,» komentēja viesnīcas īpašnieks. Šobrīd potenciālais pircējs vēl nav atrasts. «Būs pircējs, būs prece. Kā investoru akceptētu arī ārvalstu pilsoņus, bet kā pircēju gan labāk vietējo uzņēmēju,» sacīja I.Bergmanis.

Neskatoties uz viesnīcas tirgošanu, tā turpina savu darbu un tajā tiek veiktas arī dažādas nelielas investīcijas