Labdarības veikalu tīkls «Otrā elpa» turpina sniegt atbalstu sabiedriski nozīmīgiem projektiem, savā jubilejas gadā peļņu novirzot Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Orgānu donoru programmai «Dāvā otru dzīvību».

Šajā rudenī «Otrā elpa» ziedojusi programmai papildu 5000 eiro, lai palīdzētu segt ārstēšanās izmaksas bērniem ārpus Latvijas. Kopumā «Otrās elpas» atbalsts programmai «Dāvā otru dzīvību» sasniedzis 10 500 eiro.

«Otrās elpas», Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda Orgānu donoru programma «Dāvā otru dzīvību» izveidota ar mērķi veidot ārkārtas uzkrājumus, ko izmantot, lai segtu izdevumus, kas ģimenei rodas, ja mazajam pacientam nepieciešams saņemt medicīnisko palīdzību ārpus Latvijas robežām.

Šādos gadījumos ārstniecības izmaksas sedz valsts, taču ceļa un uzturēšanās maksa, kā arī specifisku izmeklējumu izmaksas paliek vecāku ziņā. Lai sniegtu palīdzību šādos gadījumos, programma «Dāvā otru dzīvību» nodrošina to izdevumu segšanu, kas nav saistīti ar bērnu tiešajiem ārstēšanās izdevumiem, piemēram, vecāku došanos līdzi bērnam un uzturēšanos ārzemēs visu ārstēšanas laiku.

«Ar ziedojumiem 135 000 eiro apmērā esam atbalstījuši vairāk nekā 100 dažādu organizāciju. Ar mantiskiem ziedojumiem vairāk nekā divu miljonu vienību apmērā esam snieguši palīdzību vairāk nekā 120 organizācijām, piemēram, patversmēm un sociālās aprūpes centriem. Lai arī ar ziedojumiem atbalstītas daudzas organizācijas, savā jubilejas gadā fokusējamies uz vienu nozīmīgu projektu, peļņu novirzot Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai «Dāvā otru dzīvību»,» stāsta Elīna Neilande, labdarības veikalu «Otrā elpa» dibinātāja un vadītāja.

«Drošības sajūta ir pats svarīgākais, ko vecāki šādā krīzes situācijā vēlas - lai brīdī, kad bērnam ir nopietnas veselības problēmas, nebūtu jāuztraucas, kur meklēt naudu aviobiļetēm un citām lietām,» norāda Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja.