Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien paziņojis, ka visticamāk, ciematu pierobežā ar Ukrainu dienu iepriekš trāpījusi ukraiņu zenītraķete.

"Pilnīgi nekas neliecina, ka tas būtu bijis apzināts uzbrukums Polijai (..). Ļoti ticami, ka tā bija raķete, kuru izmantojusi pretraķešu aizsardzības sistēma, tas ir, to lietojuši Ukrainas aizsardzības spēki," žurnālistiem atzina Duda.

Kā ziņots, otrdien, kad Krievija atkal pakļāva Ukrainu masīvai raķešu apšaudei, Polijas teritorijā arī nokrita raķete, nogalinot divus cilvēkus, un sākotnēji izskanēja ziņas, ka tā ir viena no krievu raidītajām raķetēm.

"Krievijā ražota raķete nokrita, nogalinot divus Polijas Republikas pilsoņus," trešdienas rītā paziņoja Polijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs LukašsJasina. Viņš piebilda, ka Krievijas vēstnieks Polijā ir izsaukts uz Ārlietu ministriju sniegt "tūlītējus detalizētus paskaidrojumus".

Šis ir pirmais oficiālais apstiprinājums ziņai, ka Polijā otrdien nokrita viena vai vairākas krievu raķetes, nogalinot divus cilvēkus.

Kāda augsta ranga ASV izlūkdienestu amatpersona otrdien pavēstīja, ka divas uz Ukrainu izšautās krievu raķetes otrdien nokritušas Polijas teritorijā, nogalinot divus cilvēkus.

Poļu mediji vēstīja, ka pēcpusdienā Pševodovā, kas atrodas tieši pie robežas ar Ukrainu, nokritušas divas raķetes, nogalinot divus cilvēkus.

"Radio Zet" vēstīja, ka raķetes trāpījušas graudu kaltēs. Notikuma vietā strādā policija, prokuratūra un armija.

Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien sākotnēji atzina, ka nav skaidru pierādījumu par to, kas izšāva šo raķeti.

"Mums šobrīd nav nepārprotamu pierādījumu par to, kas izšāva šo raķeti. Izmeklēšana turpinās. Tā, visticamāk, bija ražota Krievijā," Duda sacīja reportieriem.

Ukraina šajā raķešu triecienā vaino Krieviju, kas otrdien pakļāva Ukrainu masīvai raķešu apšaudei, atstājot miljoniem mājsaimniecību bez elektrības.

Duda sacīja, ka ir runājis ar ASV prezidentu Džo Baidenu, kurš apsolīja "atbalstu amerikāņu ekspertu formā, lai palīdzētu mums veikt izmeklēšanu šī traģiskā incidenta vietā".

Prezidents arī atzina par "ļoti ticamu", ka Polijas vēstnieks NATO pieprasīs steidzamas konsultācijas saskaņā ar NATO līguma 4.pantu, trešdien Briselē tiekoties ar citu alianses dalībvalstu vēstniekiem. 

NATO līguma 4.pants nosaka, ka dalībvalstis kopīgi apspriežas jebkurā brīdī, kad vien pēc jebkuras no dalībvalsts uzskatiem ir apdraudēta jebkuras dalībvalsts teritoriālā integritāte, politiskā neatkarība vai drošība.