Esmu pārliecināts, ka viss ir ciklisks, līdz ar to ikvienam vadītājam primāri ir jādomā par uzņēmuma iekšējo kultūru un vidi, nevis tikai akli jāseko iedomātam mērķim, domā Andris Gribusts, SIA Lielvārds vadītājs.

Jebkurš uzņēmums savas dzīves laikā piedzīvo gan kāpumus, gan kritumus un tas ir neizbēgami, tāpēc vēl svarīgāk par nosprausto mērķu sasniegšanu ir komandas labsajūta, domā A.Gribusts. Biznesa galvenais instruments bez šaubām ir cilvēks, tāpēc vadītājam vienmēr ir jārūpējas, lai viņa darbinieki justos labi un spētu raudzīties vienā virzienā, spriež Lielvārds vadītājs, piebilstot, ka arī pašam uzņēmumam ir jābūt atvērtam jaunām idejām un nav jābaidās no pārmaiņām. Tas mūsdienu apstākļos palīdz izdzīvot un nepieciešamības gadījumā pārorientēties, jo, lai ilgtermiņā uzņēmums spētu noturēt labus rezultātus, kā arī augtu un attīstītos, tam ir jābūt gatavam mainīties, spriež A.Gribusts. 

Iemācās nepadoties

Ņemot vērā to, ka Lielvārds ir mūsu ģimenes uzņēmums, tā darbībā esmu aktīvi iesaistījies jau kopš skolas laikiem, stāsta A.Gribusts. “Esmu bijis gan šofera palīgs un vasaras sezonā palīdzējis izvadāt grāmatas, gan iesaistījies dažādu tekstu tulkošanā un pat periodiski tīrījis biroja telpas - principā vienmēr esmu darījis to, kas konkrētajā brīdī bijis nepieciešams. Līdzīgu ceļu gāja arī mani trīs brāļi, kas arī šobrīd joprojām darbojas Lielvārds vadības komandā. Ģimene mācēja mūs ieinteresēt un katram no mums sniedza iespēju attīstīt savas spēcīgākās prasmes un īpašības, kā rezultātā mūsu profesionālais ceļš veidojās tieši Lielvārdā, turklāt ne piespiedu kārtā, jo es uzskatu, ka izvēles iespējas pastāv vienmēr,” atzīmē A.Gribusts, kurš, pēc vidusskolas beigšanas, mācības izlēma turpināt Rīgas Tehniskajā universitātē.

Visu rakstu lasiet 22.novembra žurnālā Dienas Bizness!

ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!