Lai bizness būtu veiksmīgs, svarīgi ir neapstāties un nemitīgi turpināt attīstīties, jo visbīstamākā uzņēmumam ir stagnācija, spriež Vera Dorohova, SIA Ziemeļlatvijas mežsaimnieks un SIA Ziemeļlatvijas meži valdes locekle.

Lai gūtu panākumus, uzņēmējam jāpiemīt degsmei progresēt, kā arī vēlmei kļūt labākiem - meklēt jaunus tirgus vai attīstīt jaunus produktu virzienus, atzīmē V.Dorohova Tāpat ikvienam biznesa cilvēkam ir jādomā, lai viņa kompānija būtu maksimāli orientēta uz klientu, jo cilvēks vienmēr ir prioritāte, domā Ziemeļlatvijas mežsaimnieks valdes locekle, piebilstot, ka iespējas radīt un uzturēt veiksmīgu biznesu ir vienmēr - tās ir tikai jāmāk saskatīt. 

Izaicinājumi nebiedē

Bērnībā man ļoti patika zīmēt, tādēļ vēlējos kļūt par gleznotāju, atminas V.Dorohova. “Lai izkoptu šīs prasmes, vasarās apmeklēju arī individuālas nodarbības, un mans talants tika novērtēts. Tajā pašā laikā jau pamatskolā apzinājos, ka vienlīdz labi man padodas un patīk arī eksaktās zinātnes, tāpēc sāku domāt par profesiju, kurā šīs abas pasaules varētu apvienot. Ilgu laiku biju pārliecināta, ka būšu arhitekte, bet, kad pienāca laiks izvēlēties studiju virzienu, izlēmu par labu finansēm un finanšu analītikai. Gleznošana un mākslas pasaule man gan joprojām patīk un interesē,” atzīst V.Dorohova, kura paralēli studiām guva arī savu pirmo profesionālo darba pieredzi.

“Apzināti izvēlējos studēt pilna laika vakara klātienes programmu, lai varu savienot studijas ar darbu, vienlaikus iegūstot izglītību un praktiskā darba pieredzi. Pirmā darbavieta bija apdrošināšanas sabiedrība BTA, kur nostrādāju gadu. Sāku kā apdrošināšanas speciāliste, bet drīz tiku paaugstināta par vadošo speciālisti konkrētajā filiālē. Režīms bija ļoti saspringts – pilna darbdiena, bet vakaros un sestdienās lekcijas. Iemācījos visu darīt efektīvi un strukturēti, un joprojām esmu ļoti punktuāla. BTA guvu arī pirmo pieredzi saskarsmē ar klientiem, kas stiprināja pārliecību, ka man svarīga ir mijiedarbība ar cilvēkiem,” stāsta V.Dorohova. 

Visu rakstu lasiet 24.oktobra žurnālā Dienas Bizness!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv

Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!