Jebkura uzņēmuma veiksmes pamatā primāri ir spēja pielāgot savu biznesu atbilstoši mērķa tirgum un resursiem, kas tobrīd ir pieejami, uzskata Sigita Kotlere, SIA Nectaro izpilddirektore un valdes locekle.

Jebkuram uzņēmējam ir jāspēj novērtēt procesus no malas, atzīt kļūdas un mainīt virzienu, ja tas ir nepieciešams, uzskata S.Kotlere, piebilstot, ka būtiska loma biznesa veiksmes pamatā ir arī atklātībai. Katrā darbībā uzņēmējam ir jābūt godīgam gan pret savu komandu, un klientiem, gan pret investoriem un sadarbības partneriem, spriež Nectaro vadītāja, uzsverot, ka biznesiem Latvijā nav jābaidās kļūt lielākiem. Uzņēmējiem ir jāizvirza augstākas ambīcijas un jāuzņemas lielāki riski, tā radot jaunas iespējas sava biznesa attīstībai, norāda S.Kotlere. 

Izvēlas citu virzienu

Mana kaislība ir zirgi, tāpēc jau kopš bērnības sapņoju par savu rančo, kurā dzīvotu desmitiem zirgu, atminas S.Kotlere, piebilstot, ka šis sapnis nav zudis joprojām. “Šobrīd tas ir atlikts no kad izaugšu liela uz kad būšu pensijā. Patiesībā, jau kopš bērnības labprāt esmu uzņēmusies vadīt un organizēt pasākumus, kā arī komunicēt ar lielākām cilvēku grupām. Līdz ar to nedomāju, ka mana nonākšana augstas konkurences korporatīvajā vidē ir pārsteigums kādam, kurš mani pazina bērnībā,” teic S.Kotlere, kura, pēc vidusskolas absolvēšanas Preiļos, vēlējās savu laimi izmēģināt Rīgā. 

“Vieglākais veids. kā to izdarīt jaunietim tikko no skolas sola, protams, ir sākt studijas, jo tajā laikā paņemt gadu sev, lai saprastu, ko es vēlos vēl nebija opcija. Sapnis par vadības, finanšu vai jurisprudences studijām bija klātesošs, tomēr gan iespējamais studiju kredīts, gan potenciālā neienākšana aktīvā darba tirgū vairākus gadus nebija tas, ko varēju tajā brīdī atļauties. Arī grāmatu lasīšana ir bijusi manas dzīves neatņemama sastāvdaļa kopš agras bērnības, bibliotēkās esmu pavadījusi tūkstošiem stundu, tāpēc lēmums par labu studijām bakalaura programmā Bibliotēkzinātnes un informācija nebija kā no mākoņiem nokritis. Arī mans pirmais nopietnais darbs bija Preiļu bibliotēkā par bibliotekāri,” stāsta S.Kotlere, kura, pēc bakalaura grāda iegūšanas un vairāku gadu aktīvas darba pieredzes finanšu sektorā, iestājās Banku augstskolas un Šveices Biznesa Skolas apvienotajā maģistra studiju programmā, iegūstot divus maģistra grādus – Starptautiskajās finansēs un banku darbībā, kā arī Biznesa vadībā (MBA). 

Visu rakstu lasiet 28.novembra žurnālā Dienas Bizness!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!