Biznesa veiksmes atslēga ir stratēģiski pareizi nosprausts mērķis, līdz detaļām izvērtējot un apsverot visus riskus, kā arī izcili atlasīta komanda un gudrs vadītājs, atzīmē Zane Loce, Noviti Finance Latvijas filiāles vadītāja. 

Lai cik klišejiski tas neizklausītos - es ticu un zinu, ka komandā ir spēks un visiem ir jāstrādā viena mērķa vārdā, teic Z.Loce, piebilstot, ka komanda ir tik stipra, cik stiprs ir tās vājākais ķēdes posms. Lai šī ķēde darbotos bez pārrāvumiem, katram ir jādara tas, ko viņš vislabāk prot, uzskata Z.Loce. Mums Latvijā nereti ir problēma ar to, ka bieži vien uzņēmumu vadība vēlas, lai viena persona pildītu vairākas funkcijas par maksimāli zemāko algu, taču tas nav pareizi, jo tādā veidā cilvēks izdeg un tiek zaudēts labs darbaspēks, norāda Noviti Finance Latvijas filiāles vadītāja. Es esmu pārliecināta, ka vislabākā vide ir tā, kur darbinieks jūtās laimīgs un novērtēts, jo tad arī darbs tiek veikts ar prieku, nevis smaguma sajūtu, pauž Z.Loce. 

Mācās no prakses

Kā daudzas mazas meitenes, bērnībā es vēlējos kļūt par dziedātāju, atminas Z.Loce. “Patiesībā tolaik es pat nevarēju sevi iedomāties sevi citā profesijā. Atceros, ka savulaik es biju pat pierakstījusi pilnas dienasgrāmatas lapas ar vīziju par savu sapni – būt uz skatuves un dziedāt. Taču jau apzinātā vecumā, es šo domu atmetu, jo izrādījās, ka biju pārāk kautrīga, lai uzstātos publikas priekšā. No šodienas skatupunkta arī tas šķiet mazliet mulsinoši, jo dzīvē vados pēc moto, ka drosmīgajiem pieder pasaule,” atzīmē Z.Loce, kura, neilgi pēc vidusskolas absolvēšanas, iestājās augstkolā RISEBA, lai apgūtu biznesa psiholoģiju. 

“Tiesa gan es melotu, ja teiktu, ka tieši augstskolā apgūtais man tiešā mērā būtu palīdzējis profesijas izvēlē. Es drīzāk teiktu, ka tas ir devis virzienu, ko es vēlētos un ko nevēlētos savā profesionālajā attīstībā, bet galvenais palīgs man ir bijis ikdienas neatlaidīga darba rezultāts un uzņemšanās darīt vairāk, nekā no tevis prasa. Uzskatu, ka vislabākā pieredze ir prakse. Teorija ir laba un noderīga, taču reālajā dzīvē vislabākās mācībstundas un lielākā izaugsme notiek tieši pašā darba procesā. Tas māca visvairāk. Nekad neesmu bijusi sausas teorijas fans,” teic Z.Loce, kura lielāko daļu savas profesionālās dzīves aizvadījusi finanšu sfērā. 

Visu rakstu lasiet 31.oktobra žurnālā Dienas Bizness!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Meklē arī lielākajās preses tirdzniecības vietās!