Biznesa veiksme lielā mērā saistīta ar komandu, kā arī vadītāja spēju piesaistīt atbilstošākos un labākos cilvēkus savam uzņēmumam, domā Anna Andersone, biedrības Riga TechGirls vadītāja. 

Mūsdienās cilvēki un intelektuālais kapitāls ir viens no svarīgākajiem resursiem, jo tikai ar īsto komandu iespējams nodrošināt atbilstošu darba kvalitāti un sasniegt īstos cilvēkus, spriež A.Andersone, uzsverot, ka komanda ir arī aspekts, ko vērtē investori, izsverot iespējas ieguldīt kādā uzņēmumā. Bizness, tāpat kā pasaule kopumā, ir ļoti neparedzams, tāpēc jārēķinās, ka jebkurš plāns, lai cik kārtīgi izkalkulēts, var neizdoties, atgādina Riga TechGirls vadītāja. Tieši komanda ir tā, kam jāspēj uzņēmumu izstūrēt arī vētrā un atrast labāko risinājumu neparedzētās situācijās, un šādas situācijas būs vienmēr, secina A.Andersone.

Iet tēva pēdās

Manā bērnudārza apliecībā rakstīts - Dienās vēlas kļūt par skolotāju, stāsta A.Andersone, kura neslēpj, ka skolas gados un izvēloties studiju virzienu, par pedagoga karjeru viņa vairs gan nav domājusi. 

“Mana mamma bija skolotāja un es redzēju, cik daudz pūļu tas prasa un cik neatbilstošs ir pedagoga atalgojums, tāpēc jau diezgan ātri savu bērnības sapni par skolotājas karjeru atmetu. Pirmo darba pieredzi guvu jau diezgan agrā vecumā - man bija aptuveni desmit gadi, kad tētis mani nosūtīja stādīt eglītes stādu audzētavā, jo es biju iztērējusi naudu, kuru tērēt man nebija ļauts. Tur iemācījos, ka pelnīt nav nemaz tik viegli - lai iegūtu pat nedaudz naudas, ir smagi jāstrādā. Pēc tam sāku darboties arī tēta uzņēmumā, kur vakaros pēc skolas palīdzēju ar dažādu datu ievadīšanu tabulās. Tas bija diezgan vienmuļš darbs, bet iemācījos veikli strādāt ar datoru, cipariem, kā arī sapratu, ka naudu var pelnīt jebkurā diennakts laikā. Pēcāk kopā ar tēti par samaksu rakstījām pat biznesa plānus, un dažkārt vienā nedēļas nogalē es, kā jauniete, par šo darbu, varēju nopelnīt ļoti labu naudiņu,” stāsta A.Andersone, neslēpjot, ka jau no pusaudžu gadiem viņa ir vēlējusies iet tēva pēdās un veidot savu uzņēmumu. 

“Uzņēmējdarbība bija kaut kas tāds, kas mani ļoti saistīja, tāpēc, pēc vidusskolas beigšanas, nonācu Rīgas Ekonomikas augstskolā (REA) jeb tā saucamajos Zviedros. Tolaik tā bija labākā augstskola Latvijā, turklāt iegūt izglītību te varēja bez maksas. Man nebija līdzekļu, lai dotos mācīties uz ārvalstīm, taču Zviedros studējošajiem deva studiju kredītu, kas nozīmēja, ka varēju arī nodrošināt sev izdzīvošanu. Tā bija lieliska kombinācija! Turklāt šī augstskola man daudz ko iemācīja, piemēram, darboties komandā, kā arī strādāt daudz, cītīgi un godīgi. Taču pats svarīgākais, ko Zviedri man ir snieguši - iespēju iepazīt spējīgus un talantīgus cilvēkus no visas Baltijas! Visas šīs vērtības ir bijušas nozīmīgas manā darba un noteikti arī uzņēmuma vadīšanā,” atzīmē Riga TechGirls vadītāja. 

Visu rakstu lasiet 8.augusta žurnālā Dienas Bizness!

ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!

Abonē arī digitāli!