Dana Kocāne, IT un digitālo tehnoloģiju personāla atlases eksperte, Tech Recruitment personāla atlases konsultāciju un vadītāju atlases uzņēmuma dibinātāja un vadītāja.

Danai Kocānei ir 13 gadu starptautiska pieredze HR jomā un 5 gadu pieredze biznesa attīstībā. Pirmo nopietno darba pieredzi viņa ieguva kā personāla atlases speciāliste aģentūrā. Vēlāk nāca piedāvājums būvēt Zviedrijas rekrūtinga aģentūru Latvijā, kur D.Kocāne attīstīja līgumdarbu biznesu IT jomā (IT contractors) un palīdzēja organizācijām atrast nepieciešamos IT speciālistus. Pēc tam strādājusi starptautiskās FinTech kompānijās kā HR vadītāja - 4finance un Sun Finance. 

Savukārt pēdējos četrus gadus D.Kocāne vada savu personāla atlases uzņēmumu Tech Recruitment. Uzņēmums palīdz jaunuzņēmumiem un vidēja lieluma uzņēmumiem visā pasaulē atrast speciālistus un augsta līmeņa vadītājus tehnoloģiju jomā (IT, digitālā mārketinga, dizaina un FinTech jomā). “Mūsu vīzija ir radīt pasauli, kurā uzņēmējiem ir vieglāk un ātrāk panākt sava biznesa izaugsmi. Izglītojam uzņēmējus par darbinieku pieņemšanu darbā un efektīvas komandas izveidi, jo tas ir ne tikai saistīts ar personālatlasi, bet arī ar cilvēku domāšanas maiņu,” stāsta D.Kocāne. Jau kopš uzņēmējas pirmā brauciena uz ārzemēm, uz Lielbritāniju, viņu aizrauj dažādās kultūras un valstis, tāpēc, kad vien ir iespēja, viņa ceļo. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc D.Kocānes vadītais uzņēmums saviem sadarbības partneriem piedāvā atrast talantus jebkurā pasaules malā. Viņasprāt, talantu piesaiste tikai vienā tirgū ir novecojusi pieeja.

Saskata iespēju

“Ideja par uzņēmumu radās, kad pie manis griezās pēc palīdzības dažādos HR jautājumos. Sapratu arī, ka, strādājot dažādos uzņēmumos, saskāros ar nekvalitatīvu darbinieku pieņemšanu darbā (haotisks personāla atlases un onboarding process), kas noved organizācijas līdz vājai kultūrai un finansiālajiem zaudējumiem. Radās vēlme izglītot vadītājus un mainīt viņu domāšanu, kā arī palīdzēt uzlabot procesus, lai uzņēmumi augtu veiksmīgāk. Joprojām turpinu izglītot un ceru, ka uzlabosies atlases process un kopējie uzņēmumu izaugsmes rādītāji Latvijā. Tāpat mēģinu iedvesmot darba meklētājus un lauzt stereotipus par karjeras veidošanu. Tas viss kopā mani iedvesmo palīdzēt abām pusēm satikties, jo tas ir tāpat kā attiecībās - šīm attiecībām jābalstās uz uzticību un kopējām vērtībām. Tikai tad šī sadarbība ir veiksmīga,” uzskata D.Kocāne. 

Visu rakstu lasiet 19.septembra žurnālā Dienas Bizness!

ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!

Abonē arī digitāli!