Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs pirmdien iekļuva Tokijas olimpisko spēļu turnīra ceturtdaļfinālā.

Ar 14.numuru sacensībās izsētais Latvijas duets Pļaviņš/Točs astotdaļfinālā ar rezultātu 2:0 (21:19, 21:18) guva virsroku pār brazīliešiem Brunu Oskaru Šmitu un Evandru Gonsalvesu Oliveiru, kuri turnīrā izsēti ar astoto numuru.

Latviešiem trešdien ceturtdaļfinālā pretī stāsies apakšgrupā satiktie meksikāņi Hosue Gastons un Hosē Rubio (23.) vai citi brazīlieši - olimpiskais čempions Alisons Seruti, kurš spēlē kopā ar Alvaru Filju (4.).

Sekmīgs uzbrukums un pretinieku kļūda spēles sākumā ļāva latviešiem izvirzīties vadībā ar 2:0. Nākamreiz divu punktu pārsvaru latvieši ieguva pēc tam, kad Brazīlijas duets kļūdījās servē un turpinājumā savā uzbrukumā izsita bumbu autā - 8:6. Vēlāk Pļaviņa sitiens pa līniju deva jau trīs punktu handikapu - 10:7.

Seta vidū pēc vairākas kļūdu virknes Pļaviņš ar Toču jau nonāca iedzinējos (12:13), taču atguva uzreiz trīs punktus, noslēgumā sekmīgi uzbrūkot Pļaviņam (15:13). Vēlāk Evandru ar "eisu" izlīdzināja rezultātu (16:16), taču latvieši atkal atbildēja ar diviem punktiem pēc brazīliešu kļūdām. Turpinājumā iekrātais pārsvars (20:17) deva iespēju tikt pie trīs setbumbām, trešo no tām realizējot ar pretinieku kļūdu pie tīkla - 21:19.

Otrā seta sākumā dueti punktus guva pie pretinieku servēm līdz pirmo reizi divu punktu pārsvaru ieguva latvieši pēc Brunu kļūdas serves uzņemšanā (6:4). Turpinājuma Pļaviņa sitiens līnijā deva latviešiem trīs punktu handikapu (8:5). Vēlāk komandas šķīra 1-3 punkti, bet brazīliešu kļūdu sērija blokā ļāva Pļaviņam/Točam panākt 15:11.

Seta galotnē pagurušie Brazīlijas pludmales volejbolisti nespēja atspēlēties, Latvijai ar spēcīgu Toča sitienu uzvarot ar 21:18.

Šmits pirms pieciem gadiem Riodežaneiro kopā ar Alisonu Seruti tika kronēti par olimpiskajiem čempioniem, bet Evandru ar savu pārinieku zaudēja astotdaļfinālā.

Pļaviņš/Točs B grupā uzvarēja divās no trim spēlēm un ieņēma otro vietu. Pirmajā cīņā Tokijā Pļaviņš/Točs bez došanās kortā saņēma uzvaru pret čehiem Ondržeju Perušiču un Davidu Šveineru (11.), otrajā cīņā ar 2-1 pārspēja pasaules čempionus - Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) duetu Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski, bet trešajā duelī ar 0-2 atzina meksikāņu Hosue Gastona un Hosē Rubio (23.) pārākumu.

Šmits/Evandru uzvarēja visās trīs E grupas spēlēs. Vispirms ar 2-1 tika pārspēti čīlieši Marko Grimalts un Estevans Grimalts (17.), vēlāk tika panākta 2-0 uzvara pār marokāņiem Muhamedu Abiču/Zuheiru Elgrauī (20.), bet noslēgumā - panākums 2-1 pār poļiem Mihalu Brilu/Gžegožu Fijaleku (5.).

Dueti vienīgo reizi savā starpā tikās 2019.gada vasarā, kad Ešpiņu četru zvaigžņu turnīra ceturtdaļfinālā divos setos pārāki bija Pļaviņš/Točs - 2-0 (21:16, 21:13).

Jau ziņots, ka svētdien astotdaļfinālā Latvijas sieviešu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka (16.) atspēlējās pret Krievijas Olimpiskās komitejas sportistēm Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu, kuras turnīrā izsētas ar astoto numuru, - 2-1 (16:21, 21:17, 15:13).

Ceturtdaļfinālā latvietes otrdien tiksies ar kanādietēm Heteri Bensliju un Brendiju Vilkersoni (10.).

Gan vīriešiem, gan sievietēm dalību astotdaļfinālā nodrošināja visu sešu grupu divas labākās komandas, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas. Vēl divas vietas astotdaļfinālā vienā "laimīgo zaudētāju" mačā noskaidroja pārējās četras trešās vietas ieņēmējas.

Olimpiskie čempioni tiks noskaidroti 6. un 7.augustā.