Nekustamo īpašumu pārvaldnieks East Capital Real Estate 2021. gada decembrī parakstīja līgumu par trīs īpašumu pārdošanu Igaunijas galvaspilsētā Tallinā un tās apkārtnē. 

Pārdošanai paredzēti loģistikas parks J13, loģistikas parks Rimi un biroju ēka Metro Plaza. Īpašumu kopējā iznomājamā platība ir 66 000 m2. Aktīvu pircējs ir OÜ Neoinvesteeringud. 

Darījums stāsies spēkā 2022. gada sākumā, tiklīdz to būs apstiprinājusi Igaunijas Konkurences pārvalde. Saskaņā ar pušu vienošanos darījuma cena netiek izpausta.

Loģistikas parks J13 atrodas Tallinas piepilsētā Tänassilma, un tajā ietilpst divas ēkas ar kopējo iznomājamo platību 40 000 m2. Fonds East Capital Baltic Property Fund II ir kompleksa īpašnieks un pārvaldnieks kopš 2012. gada.

Tallinas tuvumā esošais Rimi loģistikas parks pilda gan Rimi Estonia loģistikas centra, gan galvenā biroja funkcijas, un tā platība ir 18 000 m2. East Capital Baltic Property Fund II ir bijis loģistikas centra īpašnieks un pārvaldnieks kopš 2014. gada. Ēka atrodas vienā no galvenajiem savienojuma punktiem ar apvedceļu, piedāvājot vienu no labākajiem izplatīšanas punktiem Tallinā. Pastāv iespēja ēku arī paplašināt, izmantojot līdz šim neizmantotas apbūves tiesības.

Mūsdienīga A klases biroju ēka Metro Plaza atrodas Tallinas pilsētas centra pašā sirdī. Ēkai ir septiņi virszemes un divi pazemes autostāvvietas līmeņi, tās kopējā iznomājamā platība ir 7300 m2. Ēkas pozitīvā ietekme uz apkārtējo vidi, energoefektivitāte un tās īrnieku un apmeklētāju labsajūta ir nodrošinājusi tai novērtējumu "ļoti labi" saskaņā ar BREEAM ilgtspējas sertifikācijas prasībām. East Capital Baltic Property Fund II pilda ēkas īpašnieka un pārvaldnieka funkcijas kopš 2014. gada.

Kā norāda Madis Raidma, East Capital Real Estate izpilddirektors, šie pēdējie trīs izstāšanās gadījumi iezīmē 2012. gadā izveidotā East Capital Baltic Property Fund II darbības beigas. Sākotnējais ieguldījumu apjoms bija 126 miljoni eiro, un deviņu darbības gadu laikā fonds ir darbojies ļoti veiksmīgi, nodrošinot investoriem gada peļņu 15% apmērā un 2,3 reizes lielāku sākotnējo ieguldījumu pieaugumu.

OÜ Neoinvesteeringud ir Igaunijas holdinga uzņēmums, kas nodarbojas ar ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. OÜ Neoinvesteeringud valdes loceklis Anderss Andersons uzsver: "No East Capital Real Estate iegādātie aktīvi atbilst mūsu portfelim, ir labi pārvaldīti un stratēģiski izdevīgi izvietoti. Mēs uzskatām, ka varam nodrošināt augstas kvalitātes pakalpojumu šo aktīvu pašreizējiem un nākamajiem nomniekiem, un vienlaicīgi arī būt uzticams ilgtermiņa partneris. Vēlos pateikties East Capital Baltic Property Fund II, Redgate Capital un Newsec Baltics par patīkamu un profesionālu sadarbību."

Darījumu konsultēja Ellex Raidla un Redgate Capital sadarbībā ar Newsec Baltics.