Biroju centrs “Skanstes City” sākot ar 2022. gadu pilnībā pāriet uz zaļu, Latvijā ražotu elektroenerģiju. 

Tas palīdzēs uzlabot klimata kvalitāti apkārtējā vidē, samazinot CO2 emisijas par 400 tonnām gadā. Daļa no zaļās elektroenerģijas tiks saražota uz vietas “Skanstes City”, uzstādot saules paneļu elektrostaciju uz jumta, kuras izveidē tiks investēti 200 tūkst. eiro.

Šobrīd ir uzsākta saules paneļu elektrostacijas projekta plānošana sadarbībā ar “Latvenergo” ar mērķi līdz nākamā gada vidum “Skanstes City” teritorijā izveidot elektrostaciju ar jaudu gandrīz 300 kilovati (kW). 

Saules paneļi tiks izvietoti uz Skanstes ielu 50b un 50c ēku jumtiem vairāk nekā 2800 kvadrātmetru kopējā platībā, nodrošinot zaļo enerģiju “Skanstes City” biroju centram un tā nomniekiem. Plānots, ka saules stacija saražos līdz 230 megavatstundu (MWh) elektroenerģijas gadā, kas ir pielīdzināms 100 mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņam gada laikā.  

Tāpat šobrīd ir noslēgts līgums ar “Latvenergo” par 12 jaunu elektroauto uzlādes staciju piegādi un apkalpošanu “Elektrum” uzlādes tīklā, nodrošinot zaļo elektroenerģiju. Elektroauto uzlādes stacijas plānots uzstādīt “Skanstes City” teritorijā pie ēkas Skanstes ielā 50, un klienti tās varēs sākt lietot jau nākamā gada sākumā. 

“Ilgtspēja ir “Skanstes City” biznesa stratēģijas sastāvdaļa kopš biroja centra izveides sākuma. Līdz šim esam jau daudz paveikuši, ieviešot videi draudzīgus un ilgtspējīgus risinājumus, piemēram, BMS sistēmu temperatūras un klimata kontrolei, CO2 sensorus, energoefektivitātes uzlabošanai mainījām ventilācijas, dzesēšanas un liftu iekārtas, uzstādījām gaismas sensorus un LED apgaismojumu,” stāsta “Skanstes City” pārvaldītāja “SG Capital” partneris un valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs. 

"Skanstes City" šobrīd ir viens no lielākajiem biroju kompleksiem Rīgā. Tas ietver astoņas ēkas Skanstes un Duntes ielā teju 50 000 kvadrātmetru platībā, kur telpas nomā vairāk nekā 60 Latvijas un ārvalstu uzņēmumu. "Skanstes City" pārvalda "SG Capital".

"SG Capital" ir Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldnieks ar uzsvaru uz investīciju ilgtspēju. "SG Capital" dibināts 2016.gadā, tā klienti ir institucionālie ieguldītāji Baltijas reģionā. "SG Capital" partneri ir Švarcs un Pēteris Grieze.