Igaunijas valsts pasta un loģistikas kompānijas «Eesti Post», kas strādā ar zīmolu «Omniva», zaudējumi janvārī-septembrī bijuši 700 000 eiro salīdzinājumā ar 300 000 eiro peļņu pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos, liecina kompānijas finanšu pārskats.

Kompānijas ieņēmumi janvārī-septembrī bijuši 89,9 miljoni eiro, kas ir par 18,4% vairāk nekā šajā laika posmā pērn.

«Eesti Post» operacionālie zaudējumi gada pirmajos deviņos mēnešos sasniedza 500 000 eiro. Sniegums bijis sliktāks nekā iepriekš prognozēts, un to ietekmēja jaunā loģistikas centra atvēršana pagājušā gada pēdējā ceturksnī un šķirošanas līnijas atklāšana šā gada pirmajos trīs mēnešos, kā arī daļējs algu palielinājums zemākā līmeņa darbiniekiem trešajā ceturksnī, skaidroja kompānija.

Uzņēmuma valde norādīja, ka Igaunijas valstij piederošās kompānijas rentabilitāte ir šā gada pirmajos deviņos mēnešos ir būtiski samazinājusies, jo ir krities darbības apjoms un palielinājušās darbaspēka un nolietojuma izmaksas.

«Eesti Post» pārdošanas ieņēmumi trešajā ceturksnī vien bija 30,7 miljoni eiro, kas ir par 18,4% vairāk nekā pirms gada, bet zaudējumi sasniedza 548 000 eiro salīdzinājumā ar 425 000 eiro peļņu jūlijā-septembrī pērn.

Vidēji šogad kompānijā strādājuši 2265 cilvēki, kas ir par 16 vairāk nekā pērn, bet darbaspēka izmaksas janvārī-septembrī augušas par 12% - līdz 30,7 miljoniem eiro.

Septembra beigās «Eesti Post» akciju kapitāls bija 31 miljons eiro un aktīvu vērtība - 92,2 miljoni eiro. Pirms gada šie rādītāji bija attiecīgi 30,1 miljons eiro un 83,1 miljons eiro.

«Eesti Post» ir Igaunijas valstij piederoša starptautiska grupa, kas atrodas Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas pārvaldībā. Tā sniedz pasta, loģistikas un informācijas loģistikas pakalpojumus. Uzņēmuma grupu veido māteskompānija «Eesti Post» un meitasuzņēmumi «Maksekeskus», «Omniva LT» Lietuvā un «Omniva» Latvijā. Kompānija «Post11» sniedz starptautiskus loģistikas pakalpojumus sūtījumu piegādē visā pasaulē.