Ieguldījumu fondu pārvaldības uzņēmums Modus Asset Management, kas specializējas enerģētikas sektora transformācijā Baltijā un Centrāleiropā, piesaistījis 20 miljonu eiro aizdevuma finansējumu no Swedbank 57 MW saules elektrostaciju būvniecībai Latvijā. 

Swedbank ir piešķīrusi 20 miljonu eiro finansējumu uzņēmumiem, kurus kontrolē Modus Asset Management pārvaldītais slēgtais investīciju fonds "Clean Energy Investment Fund", kas paredzēts zinošiem ieguldītājiem. Iegūtie līdzekļi tiks novirzīti 57 MW saules elektrostaciju būvniecībai, ko veido 10 atsevišķi projekti visā Latvijā. 

Paredzams, ka kopējais saules parku saražotās elektroenerģijas apjoms gadā būs 64 GWh. Pirmie šajā portfelī ietilpstošie parki sāks darboties jau šogad, bet pārējie tiks nodoti ekspluatācijā nākamā gada sākumā. Jaunuzbūvētajās saules elektrostacijās tiks izmantoti mūsdienīgi divpusēji saules paneļu moduļi gan ar vienas ass pozicionēšanas, gan fiksēta leņķa tehnoloģiju, lai palielinātu efektivitāti un enerģijas ieguvi. 

Modus Asset Management vadītājs Povilas Pečiulis: “Izbūvējamo saules elektrostaciju parku portfelis ir viens no lielākajiem Latvijā, un tas ļaus nodrošināt zaļo elektroenerģiju vairāk nekā 30 000 mājsaimniecību gadā. Portfeļa nodošana ekspluatācijā vēl vairāk paātrinās reģiona enerģētikas pāreju un stiprinās vietējo enerģijas ražošanu.”

Swedbank valdes loceklis un Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Jevgenijs Ivanovs: “Šis ieguldījums saules parku portfelī būtiski atbalstīs un veicinās mūsu valsts un daudzu mājsaimniecību pāreju uz enerģētisko neatkarību. Mūsu apņemšanās nodrošināt ilgtspējīgus enerģētikas risinājumus lieliski saskan ar Modus Asset Management darbību. Ieguldot atjaunojamās enerģijas ražošanā, mēs ne tikai veicinām videi draudzīgāku nākotni, bet arī nodrošinām uzticamus enerģijas avotus nākamajām paaudzēm.”

"Clean Energy Infrastructure Fund" ir ceturtais atjaunojamo energoresursu ieguldījumu fonds, ko 2023. gadā dibinājis Modus Asset Management. Fonds iegulda Baltijas valstīs, Polijā un citās Centrāleiropas valstīs. Fonds koncentrējas uz saules elektrostacijām, sauszemes vēja enerģiju un bateriju uzglabāšanas sistēmām. Fonda mērķapjoms ir 200 miljoni eiro, bet maksimālais apjoms – 350 miljoni eiro. Plānots, ka fonda portfeļa kopējā uzstādītā jauda sasniegs 600 MW.

Modus Asset Management ir licencēta un regulēta ieguldījumu fondu pārvaldes sabiedrība, kas koncentrējas uz atjaunojamās enerģijas nozari. Tā pārvaldīto fondu ieguldījumu reģioni ir Polija, Baltijas valstis un atsevišķas Centrāleiropas valstis.