Degvielas mazumtirgotāja AS "Virši-A" meitaskompānija SIA "Virši Renergy" šogad plāno sākt elektroenerģijas tirdzniecību mājsaimniecībām, pavēstīja "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Vība.

Viņš skaidroja, ka "Virši-A" stratēģiskā vīzija ir tāda, ka uzņēmums ir ne tikai degvielas tirgotājs, bet kļūst arī par enerģētikas uzņēmumu. 

"Tas nozīmē, ka bez standarta un alternatīvajiem degvielas veidiem, kā arī veikala preču tirdzniecības, nākotnē klientiem piedāvāsim arī elektrības un dabasgāzes iegādes iespējas," teica Vība.

"Virši Renergy" kopš 2021.gada jūnija sākuma piedāvā elektroenerģijas piegādes pakalpojumus biznesa segmentam, tādējādi ierindojoties starp nedaudzajiem tirgus spēlētājiem Eiropā, kas veiksmīgi apvieno degvielas, preču, elektrības un dabasgāzes iegādes iespējas. Savukārt, "Virši Renergy" 2022.gada stratēģijā ietilpst būtiska elektroenerģijas piegādes pakalpojumu attīstīšana mājsaimniecību segmentam.

Jautāts, kā pašreiz veicas elektroenerģijas tirdzniecībā biznesa segmentā, Vība pauda, ka 2022.gada sākumā klientiem veiks elektroenerģijas piegādes teju 200 pieslēguma vietās visā Latvijā.

"Esam uzsākuši darbu pie elektroenerģijas piedāvājuma mājsaimniecību segmentam izstrādes un laicīgi informēsim sabiedrību par darbības uzsākšanu šajā segmentā. Publiskā piedāvājuma startu noteiks gan informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu gatavība, gan arī situācija elektroenerģijas tirgū," stāstīja Vība.

Kā ziņots, decembrī "Virši-A" ieguldīja 350 000 eiro meitasuzņēmumā "Virši Renergy". Atbilstoši "Virši" grupas plāniem šie līdzekļi tiks izmantoti elektroenerģijas tirgus piedāvājuma attīstībai 2022.gadā.

"Virši Renergy" reģistrēta 2020.gada jūlijā un tās pamatkapitāls pēc palielināšanas ir 352 800 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmumam 2020.gadā nav bijis apgrozījums. 

Pērn 11.novembrī biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North" iekļāva "Virši-A" akcijas. Savukārt decembra beigās līdzās jau tirgotajām "Virši-A" akcijām tika iekļautas vēl papildus 1 735 489 akcijas. Kopā tirdzniecībai pieejamas 15 091 209 "Virši-A" akcijas.
"Virši-A" sākotnējais publiskais piedāvājums (IPO) noslēdzās, piesaistot 7,8 miljonus eiro. IPO sekoja plānotā akciju iekļaušana biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".

"Virši-A" apgrozījums 2021.gada sešos mēnešos bija 96,836 miljoni eiro, kas ir par 20,2% vairāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa pieauga par 60,6% - līdz 2,624 miljoniem eiro.

"Virši-A" koncernā ietilpst mātessabiedrība "Virši-A", SIA "Viršu nekustamie īpašumi", SIA "Virši loģistika" un SIA "Virši Renergy".

Uzņēmuma akcionāri pirms IPO bija Jānis Riekstiņš (23,8%), Jānis Rušmanis (23,6%), Ruta Plūme (23,6%), Ilgvars Zuzulis (14,5%) un Andris Priedītis (14,5%).