AS "Latvijas balzams" plāno investēt miljonu eiro, lai uzņēmuma ražotnē izveidotu jaunu automātisku kartona kastu skenēšanas, šķirošanas, paletizācijas un iesaiņošanas līniju, teikts kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Projektu paredzēts īstenot, sadarbojoties ar robotizācijas un ražošanas procesu automatizācijas risinājumu radītājiem SIA "Peruza".

"Pateicoties mūsdienīgiem robotikas un automatizācijas risinājumiem, jaunā līnija paātrinās un stabilizēs gatavās produkcijas paletizācijas procesu, ļaujot palielināt ražotnes kopējo produktivitāti un piegādes precizitāti," komentē "Latvijas balzama" valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns. "Ar 13 ražošanas līnijām un pilna cikla ražošanu, kas, pateicoties šādiem projektiem, turpina attīstīties un kļūt konkurētspējīgāka, mēs esam gatavi kļūt par vienu no spēcīgākajiem dzērienu ražotājiem Eiropā".

"Peruza" valdes priekšsēdētājs Roberts Dlohi LETA skaidro, ka būtiska ražošanas līnijas priekšrocība būs tā, ka turpmāk darbinieki varēs elastīgi pāriet no viena iepakojuma veida apstrādes uz citu, nodrošinot precīzu pasūtījumu komplektāciju.

"Esam gandarīti, ka, pateicoties inovatīvajiem risinājumiem, līdz ar jaunās līnijas ieviešanu būs iespējams samazināt arī smagus kraušanas darbus ar robotmanipulatoriem," sacīja Dlohi.

2021.gada deviņos mēnešos "Latvijas balzams" strādāja ar 53 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 39,3% un bija 6,27 miljoni eiro.

"Latvijas balzama" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā. Kopš 2015.gada uzņēmums ir daļa no starptautiska alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas koncerna "Amber Beverage Group", kas strādā no galvenā biroja Luksemburgā, kā arī caur ražošanas un izplatīšanas uzņēmumiem Krievijā, Meksikā, Apvienotajā Karalistē, Austrālijā, Austrijā un Baltijas valstīs. "Amber Beverage Group" īpašnieks ir miljardieris Jurijs Šeflers. Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 10 495 660 eiro.

"Peruza" reģistrēta 1991.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 117 600 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Peruza" lielākie īpašnieki ir Dlohi (46,07%) un Miķelis Mežaks (45,55%). 2020.gadā kompānija strādāja ar 5,607 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet tās peļņa pieauga par 18,4% un bija 113 998 eiro.