Londonā, atklās Latvijas paviljonu nozīmīgākajā aizsardzības un drošības industriju izstādē "Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums" jeb DSEI, informē Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle.

Latviju starptautiskajā izstādē pārstāvēs duālā pielietojuma produktu ražotāji no radiosakaru, optikas, munīcijas pārtikas un inženieru pakalpojumu sektoriem.

No 12. līdz 15.septembrim, Londonā, izstāžu zālē "Excel" tiks atvērts Latvijas paviljons H4-130 izstādes "Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums" (Defence and Security Equipment International) ietvaros. 

Latvijas paviljonā produktus un pakalpojumus demonstrēs SIA "Baltic Bullets", SIA "BELSS", VAS "Elektroniskie sakari", SIA "Lightspace Technologies" un AS "Roga Agro". Ar individuālām ekspozīcijām DSEI būs redzami EDGE Autonomy un Interspiro, demonstrējot optikas, bezpilotu sistēmas, elpošanas ekipējuma produktus. Izstādi apmeklēs ievērojams skaits DAIF Latvija biedru uzņēmumu.

DAIF Latvija valdes priekšsēdētāja Elīna Egle: "Aizsardzības un drošības industrija šogad tiekas jaunā realitātē un sastopoties ar nepieredzētiem izaicinājumus. Apņēmība stiprināt aizsardzības industriju un pārmaiņu tehnoloģijas bija nozīmīga NATO Viļņas samita vienošanos dimensija. Apzināmies, ka uzņēmumu ražošanas kapacitāte un jaunrades spēja ir izšķiroša sabiedroto drošībai un sabiedrības noturībai. DSEI ir īstā vieta, kur redzēt darītājus un audzēt jaunas partnerības."

SIA "Baltic Bullets" īpašnieks Oskars Skredelis: "Uzņēmumā "Baltic Bullets" kvalificēti inženieri strādā ar augstvērtīgām iekārtām. Uzņēmums var īsā laikā izgatavot standartiem atbilstošas, jebkura kalibra lodes."

SIA "BELSS" Valdes loceklis Kaspars Ziediņš: "SIA "BELSS" ir Baltijas valstīs lielākais militārais integrators ar gandrīz 30 gadu pieredzi un izstādē prezentēs bezpilotu lidaparātus (dronus), mobilo nometņu risinājumus, dažādu kareivju ekipējumu un citus militāros sistēmas integrācijas risinājumus."

VAS "Elektroniskie sakari" Radiofrekvenču uzraudzības departamenta direktors Māris Aleksandrovs: "VAS "Elektroniskie sakari" ir radiofrekvenču spektra pārvaldītājs Latvijā, kas rada priekšnosacījumus elektronisko sakaru tirgus attīstībai atbilstoši sabiedrības un valsts interesēm. Izstādē demonstrēsim mūsu inženieru radīto radiomonitoringa programmatūru Skudra, kas ir vērtīgs, starptautiskajā vidē novērtēts instruments civilo un militāro uzdevumu veikšanai. Izmantojot šo programmatūru, tās lietotājs ietaupa laiku un resursus, īstenojot spektra monitoringa funkcijas, analizējot datus un veicot turpmākās nepieciešamās darbības reāllaikā."

SIA "Lightspace Technologies" dibinātājs un Valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis: "Lightspace ir dziļo tehnoloģiju uzņēmums ar savām pētniecības un attīstības laboratorijām, industrializācijas un ražošanas iekārtām, kas izstrādā galvenās tehnoloģijas nākamās paaudzes paplašinātajai realitātei. Pasaules līderis volumetrisko, daudzfokusu un gaismas lauka tehnoloģiju jomā."

AS "Roga Agro" Padomes priekšsēdētāja Oņega Circene: "AS "Roga-Agro" ir pārtikas ražošanas uzņēmums ar vairāk kā 30 gadu pieredzi, kas zem jaunizveidotā zīmola "GoodMoodMeals" ražo sublimētas gatavās maltītes un citus pārtikas produktus. Uzņēmums specializējas arī sauso uzturdevu paku komplektēšanā un piegādē Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem."

DSEI, kas ir nozīmīgākā un lielākā starptautiskā izstāde tās 24 gadu vēsturē, pievērsīsies tēmai "Integrēta spēka sasniegšana". Izstādes organizētāji uzsver, ka svarīgi ir integrēt piecus operacionālos domēnus - darbības gaisā, kiber un elektromagnētiskā telpā, uz zemes, jūrā un kosmosā. DSEI piedāvā iepazīt vairāk kā 2 800 aizsardzības un drošības piegādātājus, tostarp lielākos ražotājus, kā arī vairāk kā 230 jaunus izstādes dalībniekus. DSEI ir galvenais šāda veida hibrīdpasākums, un tam ir izšķiroša nozīme valdību, bruņoto spēku un plašākas nozares apvienošanā.

Latvijas nacionālo paviljonu DSEI līdzfinansē Aizsardzības ministrijas un uzņēmumi.