SIA "N.Bomja maiznīca "Lielezers"" šogad strādā pie pārejas uz miltu beztaras glabāšanas sistēmu, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma īpašnieks Normunds Bomis.

Viņš minēja, ka tas ir samērā garš un dārgs process, tostarp šogad plānots palaist daļu no sistēmas, bet kopumā projektu paredzēts noslēgt nākamajā gadā.

Bomis investīcijas neatklāja, jo projekts vēl nav noslēdzies, un kopējās izmaksas vēl nevar aprēķināt.

Tāpat viņš minēja, ka uzņēmumam šogad pirmajā pusgadā klājās ne sliktāk kā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, piebilstot, ka vēl nav iespējams prognozēt, ar kādu apgrozījumu un peļņu uzņēmums 2025.gadu noslēgs, jo šobrīd saistībā ar nelabvēlīgajiem laika apstākļiem ir grūti aplēst situāciju graudu iepirkšanā.

Bomis arī minēja, ka šogad uzņēmumam grūtības sagādā nepietiekams darbaspēks.

Jau ziņots, ka Krievijas Ivanovas apgabala Rodņiku tiesā saņemta Krievijas Ģenerālprokuratūras prasība par ekstrēmistisku atzīt Bomim un Ukrainas pilsonei Tatjanai Prihodko piederošu maizes ceptuvi un konfiscēt Bomim piederošās kompānijas "Rižskij hļeb" ("Rīgas maize") kapitāldaļas, atsaucoties uz laikrakstu "Kommersant", vēsta tīmekļa medijs "Meduza".

Prasība iesniegta pret Bomi un Prihodko, viņiem piederošo "Lielezeru", Čerņihivas un Kijivas uzņēmumiem "Rižsskij hļib" un "Hļibnij hurman", kā arī labdarības organizāciju "Ziedot.lv".

Kā apgalvoja Krievijas prokuratūra, Bomis, Prihodko un viņu uzņēmumi "veic ekstrēmistiskas darbības, kas vērstas pret Krievijas interesēm".

Krievijā Bomim pieder 50% uzņēmumā "Rižskij hļeb" Ivanovas apgabala Rodņikos. Otra puse uzņēmuma pieder Ukrainā dzimušam Krievijas pilsonim Sergejam Sirenko, kurš ilgstoši kā nepilsonis dzīvojis Latvijā. "Kommersant" rīcībā esošā informācija liecina, ka uzņēmuma aktīvi tiek lēsti 700 miljonu rubļu (seši miljoni eiro pēc Eiropas Centrālās bankas kursa 2022.gada 1.martā, kad rubļa nestabilitātes dēļ banka pārtrauca publicēt rubļa kursu) apmērā, bet ieņēmumi - 1,5 miljardi rubļu.

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā Sirenko atbalstīja Krieviju un sastrīdējās ar savu biznesa partneri. Pēc viņa teiktā, Bomis pieprasīja, lai viņš slēdz 2006.gadā dibināto Krievijas uzņēmumu un pārdod aktīvus, bet Sirenko atteicās.

Atbilstoši prasībai Ģenerālprokuratūra pieprasīja, lai Latvijas uzņēmējam piederošās "Rižskij hļeb" akcijas tiktu pārvērstas ienākumos Krievijā.

Bomis aģentūrai LETA, norādīja, ka šajā situācijā neko nevar izdarīt. "Man vienkārši nav ko teikt," pauda "Lielezera" īpašnieks.

"N.Bomja maiznīca "Lielezers"" 2024.gadā strādāja ar 4,507 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 58,2% un bija 649 797 eiro.

"N.Bomja maiznīca "Lielezers"" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 264 170 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Normunds Bomis. Viņam pieder arī šogad 13.februārī izveidots uzņēmums SIA "Lielezera mežs", kura pamatkapitāls ir 2800 eiro.