Pārtikas koncerns "Orkla", kam pieder ražotnes arī Latvijā, jau vienpadsmito gadu iekļauts "Dow Jones" ilgtspējas indeksā, kur kompānija iekļuvusi starp 10% vadošo pārtikas uzņēmumu ilgtspējas jomā Eiropā.

“Tas ir svarīgs apliecinājums mūsu ilgtspējas darbam. Esmu lepns par “Orklas” darbiniekiem un par iesaistīšanos un pūlēm, kas tiek ieguldītas, lai nodrošinātu, ka mēs esam līderi ilgtspējības jomā,” saka “Orkla” prezidents un izpilddirektors Jāns Ivars Semličs.

Dow Jones ilgtspējas indekss tiek uzskatīts par pasaulē nozīmīgāko reitingu uzņēmumu vides un sociālās atbildības rādītāju novērtēšanā, un tas ir nozīmīgs etalons investoriem un citām ieinteresētajām personām, novērtējot uzņēmumu nefinansiālo darbību.

Dow Jones ilgtspējības indekss novērtē uzņēmumu sniegumu trīs galvenajās kategorijās: atbildīgums pret vidi, laba pārvaldība un iesaiste sabiedrībā (ESG). 

Vides kategorijā “Orkla” ir sasniegusi kopējo punktu skaitu 71/100 un augstāko punktu skaitu 100/100 tādās galvenajās jomās kā vides ziņošana, klimata stratēģija, siltumnīcefekta gāzu emisijas un produktu izstrāde ar zemu oglekļa emisiju.

“Orkla” ir arī ierindota starp pieciem procentiem labāko, runājot par iepakojuma izstrādi un izmantošanu: šogad uzlabojums ir par 35 punktiem, kopumā sasniedzot augsto novērtējumu 79 no 100. Tas ir būtisks uzlabojums salīdzinājumā ar pagājušo gadu un atspoguļo uzņēmuma centienus izstrādāt ilgtspējīgus iepakojuma risinājumus, kuru pamatā ir reģenerējami, pārstrādāti un atjaunojami materiāli.

“Orkla” šogad atkal ir saņēmusi atzinību par savu darbu veselības un uztura jomā, īpaši saistībā ar koncentrēšanos uz veselīgākas pārtikas un citu veselīgu dzīvesveidu veicinošu produktu izstrādi.

"Orkla Latvija" pērn strādāja ar 104,2 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 4,6 miljonu eiro apmērā. 

Latvijā "Orkla" pārstāv un attīsta "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu Čipsi", "Pedro", "Spilva", "Gutta", "Everest", "Latplanta" un citus zīmolus. Uzņēmums iekļaujas Norvēģijas koncernā "Orkla".