Farmācijas uzņēmuma “Olainfarm” akcionāru sapulce 22. septembrī apstiprinājusi dinamiskāku stratēģijas īstenošanu ar koncentrētāku vadības komandu, lai ar pētniecības un inovāciju palīdzību nostiprinātos Rietumu tirgos. 

Par AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētāju iecelts Juris Bundulis. Valde turpmāk darbosies trīs cilvēku sastāvā līdzšinējo četru vietā, un darbu valdē veiks arī Andris Jegorovs un Jānis Leimanis. 

Līdzšinējais  valdes priekšsēdētājs Jānis Buks, kurš pārraudzīja sekmīgu uzņēmuma transformāciju no biržas par privāto uzņēmumu un uzsāka optimizācijas procesus, turpmāk vadīs uzņēmuma padomi piecu cilvēku sastāvā. Šāda uzņēmuma līderības kompetenču koncentrēšana valdē un padomē ļaus mērķtiecīgāk īstenot pērnā gada nogalē publiskoto stratēģisko attīstību Rietumu tirgos un pilnvērtīgi investēt jaunu produktu izstrādē un pētniecībā. 

“Esmu pagodināts jaunajā līderības modelī strādāt kopā ar farmācijas, finanšu, vadības un korporatīvās pārvaldības jomas līderiem, kas kopā ar savām komandām radīs jaunu produktu portfeli, paplašinās tirgus daļu Latvijā un visā Baltijas reģionā, kā arī virzīsies Rietumeiropas tirgos. Mūsu mērķis ir būt starp 10 lielākajiem ražošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumeiropā. Līdzšinējā vadības struktūrā esam sagatavojuši labus priekšnoteikumus mūsu mērķu sasniegšanai, tagad varēsim tos īstenot vēl straujāk!” norāda “Olainfarm” jaunais valdes priekšsēdētājs J.Bundulis.

Savukārt līdzšinējais valdes priekšsēdētājs, jaunais padomes priekšsēdētājs Jānis Buks atzīst: “Mums šis ir bijis pagrieziena gads – uzņēmuma darbība ir kļuvusi efektīvāka, esam atbrīvojušies no smagnējiem biržas procesiem un sagatavojuši pamatu dinamiskam periodam atīstībā. Mēs izveidojām Zinātnes un pētniecības centru, uzlabojām stratēģisko darbību, ieviesām pasaules standartus apsteidzošu ārkārtas situāciju vadības modeli, bet nebūtiskās uzņēmuma funkcijas nodevām ārpakalpojumā, lai mērķtiecīgi pievērstos mūsu pamatdarbībai ar augstu pievienoto intelektuālo un industriālo vērtību, tādējādi nostiprinot mūsu darbinieku uzticību uzņēmuma stabilitātei un izaugsmei.” 

J.Bundulis līdz šim darbojies AS “Olainfarm”, AS “Repharm”, AS “Grindeks”, Veselības ministrijā, Labklājības ministrijā un zinātniskās pētniecības jomā. A.Jegorovam ir ilggadēja pieredze farmācijas jomā, pildot vadības pienākumus AS “Olainfarm” un AS “Grindeks”, vadot ražošanas un kvalitātes nodrošināšanas procesus, kā arī pārstāvot nozari zāļu ražotāju asociācijā. J.Leimanis ir vadības un finanšu profesionālis, kura pieredze darbā valdēs un padomēs veidojusies daudzu gadu garumā plašā uzņēmumu spektrā – AS “Olainfarm”, SIA “Clean R”, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” un citos. 

J. Bukam, kurš turpmāk vadīs AS “Olainfarm” padomi piecu cilvēku sastāvā, ir plaša vadības un korporatīvās pārvaldības pieredze starptautiskos uzņēmumos – “Luminor Latvija”, “Nordea”, “Uni Credit Leasing”. AS “Olainfarm” padomē turpmāk līdztekus J.Bukam darbosies Andrejs Leibovičs, Roberts Tavjevs un Vadims Telica, kuri pēdējo trīsdesmit gadu laikā mērķtiecīgi stiprinājuši Latvijas veselības aprūpes nozari, izveidojot un attīstot sistēmiski nozīmīgus un iedzīvotājiem nepieciešamus privātos medicīnas un farmācijas uzņēmumus.