Valmiermuižas alus darītava uzsākusi eksportu uz Lielbritāniju. 

Turpmāk "Valmiermuižas" alu varēs iegādāties arī bāros un veikalos Londonā, kā arī vēl 40 Anglijas un 3 Skotijas pilsētās. Šobrīd "Valmiermuižas" alus ir pieejams arī Igaunijā, Lietuvā, Īrijā, Somijā, Zviedrijā un Dānijā. Plānots, ka šogad eksports kopumā veidos ap pusmiljonu eiro no "Valmiermuižas alus" apgrozījuma.

"Valmiermuižas alus" saimnieks Aigars Ruņģis stāsta: "2019. gadā daudz pūļu pielikts, lai attīstītu eksportu, kas mums šogad ir devis iespēju piedāvāt "Valmiermuižas" alu Lielbritānijā. Mēneša laikā esam piegādājuši atkārtotu pasūtījumu. Tā kā "Valmiermuižas alus" ir maza alus darītava, nesaņemsim subsīdijas eksporta attīstībai, jo tās pieejamas tikai lielajiem ražotājiem, bet eksportu audzēsim lēnām pašu spēkiem."

https://www.db.lv/zinas/uznemejs-valsts-atbalsts-eksportejosiem-uznemumiem-nepalidz-mazajiem-eksportetajiem-497513

Alus darītavas "Valmiermuižas alus" 2019. gada apgrozījums audzis par 5,8 %, sasniedzot 5,7 miljonus eiro. Pērn alus izbrūvēts par 2,4 % litru vairāk nekā 2018. gadā un eksports pieaudzis par 18 %. Ņemot vērā alus darītavas ieguldījumus attīstībā un jaunu alus garšu radīšanā, aizvadītais gads noslēgts ar nelielu peļņu – 3521 eiro. Pagājušajā gadā kopējie iemaksātie nodokļi valsts budžetā ir 1 763 000 eiro, ierindojot "Valmiermuižas alu" Vidzemes TOP20 lielāko nodokļu maksātāju sarakstā.

Šogad jūnijā "Valmiermuižas alus" sasniedzis pārdošanas rekordu, apgrozījumam sasniedzot 1 028 259 eiro, kas ir par 21 % vairāk nekā pagājušā gada jūnijā. Arī jūlijā pārdošanas rādītāji būs krietni lielāki nekā pērn, jo darbu atsākuši 90 % restorānu un bāru, kas piedāvā "Valmiermuižas" alu, atjaunotas arī alus piegādes "Tallink" un lidostas "Rīga" veikaliem, prognozē A. Ruņģis.

"Līdz ar ārkārtas situācijas atcelšanu "Valmiermuižas alus" strādā ar pilnu jaudu un alus darītavā esam saglabājuši visas darbavietas. Tā kā esam atklājuši tirgotavu arī internetā, daudzi ir izmantojuši alus piegādi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā. Šā gada pirmajā pusgadā ir dubultojies "Kokmuižas" eilu pārdošanas apjoms, galvenokārt pateicoties jaunajām bezalkoholiskajām eilu garšām," stāsta A. Ruņģis.

Krīzes laiks pavēris arī sadarbības iespējas ar pašmāju ražotājiem un zemniekiem, lai taptu jaunas mūsu reģionam raksturīgas garšas. Šovasar, ieguldot 5000 eiro, "Valmiermuižas alus" radījis jaunu zelteru zīmolu "Naabri" ("Kaimiņi") Igaunijai. Zelteri tiek gatavoti no Latvijas cidonijām un rabarberiem, tā piedāvājot kaimiņiem iepazīt Latvijas garšas. "Naabri" zelterus šobrīd iepērk piecas kafejnīcas un bāri Tallinā. 

100 % SIA "Valmiermuižas alus" un SIA "Valmiermuižas pils" kapitāldaļu pieder SIA "Valmiermuižas ieguldījumu fonds", kas dibināts ar nolūku attīstīt zīmolu "Valmiermuiža" ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt "Valmiermuižas alus" eksportu. 60 % fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24 % ‒ Austrijas ieguldījumu fondam "Industrieliegenschaftenverwaltung AG" (ILAG) un 16 % ‒ Vācijas uzņēmumam "Thinkflink GmbH".