Ieguldījumu fonds "BaltCap Private Equity Fund III" (BPEF III) ar tā meitasuzņēmuma "Adoro" starpniecību ir parakstījis līgumu par sociālas aprūpes centra "Dzīves ābece" aktīvu iegādi, tādējādi plānojot attīstīt sociālo un veselības aprūpes centru ķēdi, informē uzņēmuma investīciju direktors Juris Pārups.

Tas ir fonda pirmais solis, ienākot sociālās un veselības aprūpes nozarē Latvijā. J.Pārups norāda, ka sabiedrības novecošana veicina pieaugošo pieprasījumu pēc senioru aprūpes pakalpojumiem, un patlaban Latvijā vērojams augstas kvalitātes pakalpojumu trūkums vecāka gadagājuma cilvēkiem. Latvijas pašvaldībās, tostarp Rīgā, ir garas rindas uz sociālo aprūpi.

"Saskaņā ar mūsu pašreizējiem plāniem piecu gadu laikā tiks attīstīti trīs jauni sociālās aprūpes centri vairāk nekā 500 cilvēkiem, kam līdztekus tiks izveidota arī īstermiņa veselības aprūpes funkcija ar rehabilitācijas, fizioterapijas un citiem pakalpojumiem,” teic Adoro izpilddirektors Uldis Priedītis.

Ģimenes tipa aprūpes centrs senioriem "Dzīves ābece" ir dibināts 2018.gadā, tajā šobrīd ir 97 vietas un tas atrodas Rīgā, Zolitūdē.

"BaltCap Private Equity Fund III" (BPEF III) iegulda līdzekļus uzņēmumos Baltijas un Ziemeļvalstīs, vadoties pēc stratēģijas "iegādājies un attīsti". BPEF III tika izveidots sadarbībā ar Eiropas Investīciju fondu (EIF), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB), Ziemeļvalstu Vides finanšu korporāciju (NEFCO), LHV pensiju fondiem, SEB pensiju fondiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, eQ Asset Management, kā arī privātiem ģimenes fondiem.