Olerex grupas holdinga kompānija Igaunijā Aqua Marina ir parakstījusi saistošu līgumu par Latvijas degvielas uzpildes staciju tīkla KOOL Latvija iegādi.

Darījuma summa netiek izpausta.

"Mēs jau daudzus gadus sadarbojamies ar mūsu kaimiņiem Latvijā. Ar mūsu tiešu ienākšanu Latvijas tirgū, mēs paplašinām tirgus potenciālu, ienesam savu pieredzi un inovatīvo domāšanu, kas pievienos vērtību ne tikai KOOL Latvija, bet arī visai Latvijas degvielas mazumtirdzniecības nozarei. Mūsu mērķis ir kļūt par vadošo degvielas mazumtirdzniecības tīklu Latvijā," pēc līguma parakstīšanas Rīgā komentēja Aqua Marina valdes loceklis Antti Moppel. 

“KOOL degvielas uzpildes staciju un koncepta veikalu tīkla attīstība trīs gadu laikā ir bijis izaicinošs periods. Esam gandarīti, ka bijām daļa no KOOL straujās izaugsmes,” teica Mārtiņš Jaunarājs, KOOL lielākā akcionāra BaltCap Izaugsmes fonda (BaltCap Growth Fund) partneris. 

“Šobrīd, kad KOOL ir nostiprinājis savas tirgus pozīcijas, mēs kā izaugsmes kapitāla nodrošinātājs esam sasnieguši savu mērķi. Esam pateicīgi uzņēmuma vadības komandai un investoriem par nozīmīgo ieguldījumu uzņēmuma attīstībā. Apzinoties Olerex vadošās pozīcijas Igaunijas tirgū, esmu pārliecināts, ka KOOL izaugsmes veiksmes stāsts turpināsies," piebilda Jaunarājs. 

ZGI Capital pārvaldītais ZGI – 3 fonds ar Attīstības finanšu institūcijas ALTUM līdzfinansējumu 2016. gadā nodrošināja KOOL sākotnējo izaugsmes kapitālu. ZGI Capital partneris Normunds Igolnieks: ”Mēs kopā ar KOOL esam jau no uzņēmuma darbības sākuma un esam patiesi gandarīti par KOOL straujo attīstību, kuru novērtējis arī Olerex. 

”KOOL Latvija valdes loceklis un koncepta autors Sandis Šteins turpinās vadīt uzņēmumu, uzsverot: "KOOL, kļūstot par Olerex starptautiskā tīkla daļu Latvijā, pavērs daudz plašākas iespējas mūsu klientiem, kā rezultātā KOOL izaugsme paātrināsies."

Olerex iegādājoties KOOL kļūst par vienīgo Baltijas izcelsmes degvielas mazumtirgotāju, kura stacijas aptver visas trīs Baltijas valstis.

Advokātu birojs Walless, konsultēja pārdevējus. Palladium juristi tika piesastīti no pircēja puses. Darījums tika līdzfinansēts no SEB bankas.

Aqua Marina ir Olerex un Olerex Terminal holdinga kompānija ar 200 miljonu eiro aktīviem. Aqua Marina ir dibināta 1990.gadā un tās pamatā ir Igaunijas iekšzemes kapitāls. 

Olerex ir Igaunijas degvielas mazumtirdzniecības tirgus līderis, kura pārvaldījumā atrodas 100 degvielas uzpildes stacijas Igaunijā un 5 stacijas Lietuvā. Uzņēmumam ir starptautiskās biznesa kartes piedāvājums, kurš ir aktīvs 5000 stacijās visā Eiropas Savienībā, Ukrainā, Baltkrievijā, Krievijā un Kazahstānā. Olerex Terminal ir īpašnieks 78 000m3 jūras naftas terminālim Tallinas ostas muitas brīvajā zonā, kas ir viens no daudzpusīgākajiem un tehniski attīstītākajiem termināliem Baltijas reģionā. 

Olerex Terminal ir lielākais Igaunijas nodokļu maksātājs.KOOL Latvija dibināts 2016. gada oktobrī, sadarbojoties vietējiem privātajiem investoriem un “ZGI-3” alternatīvo ieguldījumu fondam, lai radītu un attīstītu jaunu degvielas uzpildes staciju tīklu Latvijā. 2018. gada nogalē par nozīmīgu KOOL Latvija kapitāldaļu turētāju kļuva “BaltCap Izaugsmes Fonds” (“BaltCap Growth Fund”), iegādājoties aptuveni 30% uzņēmuma kapitāldaļu. 

Pirmā uzpildes stacija tika atvērta 2017. gada septembrī. Šobrīd KOOL Latvija pēc degvielas realizācijas apjoma ir devītais lielākais degvielas mazumtirgotājs valstī. 

Ar KOOL zīmolu tiek darbinātas desmit KOOL Latvija degvielas uzpildes stacijas un veikali Rīgā, pie Jūrmalas šosejas, Piņķos, Ādažos, Sauriešos, Līgatnē, Valmierā un Jelgavā.