Vēloties kļūt vēl pieejamākiem ikvienam kafijas baudītājam, specialty jeb augstākās kvalitātes kafijas grauzdēšanas uzņēmums SIA Kalve Coffee šī gada otrajā pusē plāno īstenot sākotnējo publisko akciju piedāvājumu un piesaistot vismaz  vienu miljonu eiro turpmākai uzņēmuma darbības paplašināšanai. 

No sākotnējā publiskā akciju piedāvājuma piesaistītos līdzekļus plānots izmantot, lai jau 2025. gadā atvērtu pirmās sešas Kalve kafejnīcas-veikalus Igaunijā un Lietuvā, savukārt 2026. gadā izplestos jau ārpus Baltijas valstīm. 

Tāpat piesaistītie līdzekļi ļaus efektivizēt un paplašināt ražotnes procesus, kā arī iegādāties iekārtas, daudzveidojot kafijas automātu piegādātāju portfolio un tādējādi uzlabojot piedāvājumu.

“Jebkuras uzņēmējdarbības pamatā ir spēja nodrošināt veselīgu finanšu plūsmu, ko mums ir izdevies izveidot. Kopš Kalve dibināšanas, mēs esam uzrādījuši stabilu izaugsmi, četru gadu laikā apgrozījumam palielinoties no 0,35 miljoniem līdz 2,49 miljoniem eiro. Taču visa pamatā slēpjas arī pieturēšanās mūsu vērtībām, domājot par to, kādu pasauli atstāsim nākamajām paaudzēm,” uzsver Gatis Zēmanis, SIA Kalve Coffee līdzdibinātājs un valdes loceklis.

Kopējais kafijas pieprasījums pasaulē strauji aug, taču, salīdzinot ar komerciālo kafijas segmentu, specialty kafijas segments aug daudz straujāk. “Tā ir visnotaļ pozitīva tendence, kā arī labvēlīga uzņēmumam, ņemot vērā, ka KALVE vēlas risināt pieejamības trūkumu augstas kvalitātes kafijas tirgū, gādājot klientiem unikālu specialty kafijas pieredzi. To, ka pieprasījums turpina augt, apliecina arī Kalve pārdotais kafijas apjoms – pērn tika pārdotas teju 83 tonnas kafijas, kas, salīdzinājumā ar 2022. gadu, ir pieaugums par 25%. Nodrošinot ilgtspējīgu, pieejamu un caurspīdīgu uzņēmējdarbību, mēs pierādam, ka vienlaikus spējam gan padarīt nozari labāku, gan būt pelnoši,” turpina Zēmanis.

Pērnais gads ir uzrādījis līdz šim visveiksmīgākos darbības rezultātus. 2023. gadā uzņēmums sasniedzis 2,49 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 38% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, savukārt peļņa sasniedza 53 tūkstošus eiro. 
Sākotnējā publiskā akciju piedāvājuma ietvaros tiks emitētas jaunas akcijas, kas būs pieejamas investoriem Latvijā un Igaunijā. Tāpat tiek plānota investoru priekšrocību programma.

Uzņēmums ir pirmais Baltijā, kuram ir piešķirts ilgtspējas sertifikāts B Corp – zelta standarts ESG risku pārvaldībā, kā arī 2023. gadā uzņēmums saņēma Latvijas Bankas piešķirto “Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu”.