Francijas koncernam "Veolia" strīdā par siltumapgādi būs jāmaksā Viļņas pašvaldībai un tās siltumapgādes uzņēmumam "Vilniaus šilumos tinklai" (VŠT) 56 miljonus eiro, liecina Stokholmas Tirdzniecības kameras Arbitrāžas institūta spriedums.

Tajā teikts, ka Viļņas pašvaldībai un VŠT no "Veolia" un tās pārvaldītā Lietuvas uzņēmuma "Vilniaus energija" pienākas 83 miljonu eiro kompensācija naudā un aktīvos.

Savukārt uzņēmumiem "Veolia" un "Vilniaus energija" no Viļņas pašvaldības un VŠT pienākas 26,9 miljonu eiro kompensācija, nospriedusi arbitrāža.

Līdz ar to Viļņas pašvalībai un VŠT no "Veolia" un "Vilniaus energija" pienākas kompensācija 56,1 miljona eiro apmērā.  

Viļņas pašvaldība piektdien paziņoja, ka tā uzvarējusi prāvā, bet "Vilniaus energija" uzsver, ka arbitrāža noraidījusi lielāko daļu pašvaldības un VŠT prasību.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju Stokholmas starptautiskā šķīrējtiesa atzinusi ka "Veolia" un "Vilniaus energija" pārkāpušas nomas līgumu, nelikumīgi piesavinoties emisijas kvotas, kā arī atzina citus līguma pārkāpumus.

Atbilstoši spriedumam Viļņas pašvaldībai un VŠT no "Veolia" un "Vilniaus energija" pienākas 61,5 miljonu eiro finansiālā kompensācija un aktīvi 21,5 miljonu eiro vērtībā.

Pašvaldība un VŠT bija pieprasījušas kompensāciju 560 miljonu eiro apmērā.

Šķīrējtiesa konstatēja, ka Viļņas siltumapgādes sistēmas 15 gadu nomas līgums, kas bija spēkā no 2002. līdz 2017.gadam, netika noslēgts par labu patērētājiem, tajā nebija skaidri noteiktas saistības samazināt siltumenerģijas cenas un tas deva "Veolia" un "Vilniaus energija" atdot pilsētai siltumtīklus sliktākā stāvoklī, nekā tie tika iznomāti 2002.gadā.