Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums ”Venipak” informē, ka ir pabeidzis nozīmīgu stratēģiskās attīstības posmu, jo pabeigta pērn uzsāktā uzņēmuma paplašināšanos Igaunijā, lai savienotu visas Baltijas valstis vienā pakomātu tīklā, kopumā izvietojot 600 pasta automātus. 

Patlaban “Venipak” plāno attīstīt Nīderlandē iegādāto e-komercijas vairumtirgotāju, kā arī paplašināties tālāk uz rietumiem.

”Pēdējos gados pasta automātu tīkla attīstībā Baltijas valstīs vien esam ieguldījuši aptuveni piecus miljonus eiro. Pašlaik mums jau ir vairāk nekā 600 bezkontakta pakomātu, no kuriem 251 atrodas Lietuvā, 201 Latvijā un 151 Igaunijā. Turklāt esam modernizējuši sūtījumu šķirošanas termināļus un paplašinājuši e-komercijas pasūtījumu piegādes infrastruktūru. Tagad mēs varam droši apgalvot, ka Baltijas valstīs ir pilnībā izveidots pakalpojumu komplekss un infrastruktūra, kas ļauj nieka 24 stundās piegādāt sūtījumus uz visām Baltijas valstīm klientiem ērtākajā veidā,” saka ”Venipak” vadītājs Justas Šablinskas.

Maija beigās uzņēmums informēja, ka iegādājies e-komercijas vairumtirgotāju ”Strengholt Entertainment BV” un pievieno savam uzņēmējdarbības modelim jaunu e-komercijas kanālu. Tas nozīmē, ka Baltijas valstu uzņēmumiem ir pavērušās jaunas iespējas tirgoties Eiropas un pasaules lielākajās e-komercijas platformās.

”Šis darījums stimulēja mūs paplašināties uz rietumiem, jo īpaši e-komercijas pasūtījumu piegādes jomā. Esam izveidojuši spēcīgu pakalpojumu Baltijas valstīs un izjūtam lielu e-komercijas uzņēmumu pieprasījumu, tāpēc gribam sniegt šo pakalpojumu arī citās valstīs, vienlaikus palīdzot klientiem augt. Pievienojot ”Strengholt Entertainment BV” infrastruktūrai loģistikas kanālus, mēs varēsim piedāvāt klientiem, tostarp uzņēmumiem un gala patērētājiem, ātru preču piegādi, lai kur tie atrastos. Mūsdienās ātra un augsti kvalitatīva apkalpošana pircējiem ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem,” pauž ”Venipak” J.Šablinskas.

J.Šablinskas skaidro, ka pēc minētā darījuma ”Venipak” darbību papildināja starpniecības pakalpojumi starp uzņēmuma klientiem un zīmoliem ”Amazon”, ”Allegro”, ”Zalando”, ”Discogs” un citiem, kā arī fiziskajiem veikaliem ”Aldi”, ”Lidl”, ”Action” un citiem.

”Tas nozīmē, ka, izmantojot integrāciju ar ”Amazon” un citām tirdzniecības platformām un piegādes ķēdēm, ”Venipak” veicinās klientu preču nonākšanu ārzemju tirgos - gan ASV, gan Āzijā, gan Eiropā. Arī e-komercijas pasūtījumu piegādes pakalpojums nodrošinās, ka preces būs tuvāk klientiem. Vēl sniedzam arī padomus par tirgiem un cenu noteikšanu, juridiskās un tirgus regulējuma konsultācijas, kā arī izvērtējam ikkatra vajadzības,” saka J.Šablinskas.

Uzņēmuma vadītājs norāda, ka sadarbībā ar ”Venipak” e-komercijas uzņēmumi varēs ar mazākiem riskiem ieiet jaunos tirgos. Turklāt tie saņems izaugsmes apstākļiem visatbilstošāko stratēģiju, un ”Venipak” parūpēsies par loģistikas infrastruktūru.