Tirdzniecības centra "Spice" interjera atjaunošanas projektā līdz šim ieguldīti trīs miljoni eiro, informēja SIA "Tirdzniecības centrs Pleskodāle" pārstāvji.

Kopumā projektā, kas sākts šī gada sākumā, plānots investēt desmit miljonus eiro. Projektu plānots noslēgt 2023.gadā.

Pateicoties atjaunošanas darbiem, tirdzniecības centrs ieguvis arī "BREEAM" ilgtspējas sertifikātu. Šis sertifikāts ir piešķirts balstoties uz ēkas pašreizējo stāvokli, tomēr tirdzniecības centrs plāno veikt papildu uzlabojumus, lai saņemtu augstāku sertifikācijas pakāpi.

"Spices" pārstāvji norāda, ka līdz šim tirdzniecības centrā veikta grīdas seguma nomaiņa un labierīcību atjaunošanas darbi.

Patlaban tirdzniecības centra telpās tiek pabeigti Palmu alejas pārbūves darbi, kas iekļauj jaunus interjera apdares risinājumus, margu nomaiņu un energoefektīvu apgaismojumu ar iespēju reāllaikā pielāgot gaismas un temperatūru, orientējoties pēc ieplūstošās dienas gaismas. Tāpat tiek atjaunotas un uzlabotas gaisa ventilācijas sistēmas.

Turpmāk plānots efektivizēt energoresursu izmantošanu, uzstādot saules paneļu parku uz tirdzniecības centra "Spice" jumta. Vēl plānots attīstīt auto uzlādes staciju tīklu un papildināt esošo staciju jaudu.

Jau ziņots, ka "Spice" plāno ieguldīt kopumā septiņus miljonus eiro interjera atjaunošanas būvniecības darbos.

Tirdzniecības centra pārmaiņas sevī ietver grīdas seguma nomaiņu, inženiersistēmu atjaunināšanu un arī atsevišķu zonu izveidi, piemēram, ģimenes istabu un rotaļu laukumu, kā arī citus labiekārtošanas darbus.

Pamata interjera koncepta autori ir "NStudio", un to tālāk attīstījušas stratēģiskās radošās konsultantes Ilona Bogdane un Nora Gavare. Būvuzraugs ir SIA "Fabrum" un projekta vadītāja ir Sanita Rubene.

Jau ziņots, ka, saskaņā ar "Firmas.lv" publiskoto informāciju, nekustamā īpašuma pārvaldītājs SIA "Tirdzniecības centrs Pleskodāle", kas pārvalda tirdzniecības centru "Spice", 2021.gadā strādāja ar 10,302 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,6% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmums cieta zaudējumus 3,522 miljonu eiro apmērā, pretēji peļņai gadu iepriekš.

"Tirdzniecības centrs Pleskodāle" reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 711 432 eiro. Uzņēmums pieder Igaunijā reģistrētajam "Kapitel" (75%) un "Tristafan" (25%).