Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums Venipak iegādājies e-komercijas vairumtirgotāju Strengholt Entertainment BV, kas atrodas Nīderlandē un darbojas visā Eiropā. Uzņēmuma apgrozījums sasniedz 50 miljonus eiro un tā katalogā pārstāvēti tādi zīmoli kā Universal Music, Lego, L’Oreal, Disney, Mattel un citi.

Paredzams, ka šis darījums veidos pamatu „Venipak” efulfillment jeb pilnīgas e-komercijas pasūtījumu izpildes paplašināšanai Eiropā, kā arī kravu aviopārvadājumu pakalpojumu paplašināšanai Eiropā, Āzijā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Tāpat mainīsies arī uzņēmuma uzņēmējdarbības modelis, papildinot loģistiku e-komercijas vairumtirdzniecības jomā.

„Venipak” īpašnieks Nerijus Raudonis norāda, ka uzņēmums jau labu laiku galveno uzmanību velta loģistikai un klientu vertikālei. „Mēs gribējām aizņemt lielāku tirdzniecības ķēdes daļu, nevis tikai loģistiku, un šis darījums mums paver aptuveni 4 miljonu preču grozu, kas ietver augstas un augstākās kategorijas izstrādājumus,” sacīja N. Raudonis.

Uzņēmuma īpašnieks pauž, ka „Venipak” plāno izveidot Eiropā aptuveni 20 e-komercijas pasūtījumu izpildes centru, kur izplatīs šim reģionam svarīgākās preces. Tāpat tiek plānots vairumtirdzniecībā iekļaut Ķīnas un nākotnē arī ASV filiāles, lai ievestu Eiropā augstas kvalitātes turienes ražojuma preces.

„Venipak” vadītājs Justs Šablinsks skaidro, ka sarunas par iegādi ilga vairāk nekā gadu un uzņēmuma galvenā priekšrocība bija izvērstais e-komercijas pasūtījumu izpildes pakalpojums un starptautiskais tīkls.

„„Strengholt Entertainment BV” ir plašs preču klāsts, izvērsta IT infrastruktūra un sadarbības partneru tīkls, taču uzņēmums nav izstrādājis starptautisku modeli, kas tuvinātu preces klientiem un ātrāk viņus sasniegtu, tādējādi straujāk paplašinoties starptautiski. Mēs aizpildīsim šo robu Eiropā un savienosim to ar Āzijas un ASV tirgiem. Klientiem Baltijas valstīs piedāvāsim īpašus sadarbības noteikumus ar lielākajām e-komercijas platformām. Gandrīz nevienam Baltijas valstīs strādājošajam e-komercijas uzņēmumam nav tādu pakalpojumu, kādus mēs saņemsim no „Amazon”, tāpēc kā starpnieki mēs pavērsim klientiem jaunas uzņēmējdarbības izaugsmes iespējas,” sacīja J. Šablinsks.

Uzņēmums neizpauž darījuma cenu. Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums „Venipak” pašlaik darbojas Baltijas valstīs, Polijā un Ķīnā. Tas sniedz sūtījumu piegādes, e-komercijas pasūtījumu izpildes un kravu aviopārvadājumu pakalpojumus. Uzņēmums pārvalda 251 pašapkalpošanās pakomātu Lietuvā un 201 Latvijā. 

Pašlaik tiek izvērsts pašapkalpošanās pakomātu tīkls Igaunijā, un divas trešdaļas no plānotā 151 pasta termināļa jau darbojas.