Augstceltnes "Zunda Towers" projekta attīstītājs "Towers Construction Management" ir izvēlējies Igaunijas autostāvvietu operatoru "Snabb" par savu oficiālo autostāvvietu apsaimniekotāju, sākot no 2026.gada 1.marta, informē "Snabb".

"Snabb" pārņems pārvaldību autostāvvietas četros stāvos, kur kopumā ir 641 auto novietošanas vieta.

Pēc jaunās pieczvaigžņu viesnīcas atklāšanas 2026.gada beigās risinājums būs pieejams arī viesnīcas viesiem.

Sadarbība paredz jaunus risinājumus, piemēram, digitālo nomnieku stāvvietu sistēmu un viesnīcas viesu iepriekšēju stāvvietu rezervēšanu. Šāds pakalpojums jau darbojas tirdzniecības centrā "Origo", kā arī viesnīcās "Radisson Blu Elizabete Hotel" un "Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel" Rīgā.

Jau ziņots, ka "Zunda Towers" augstceltnes pieņemtas ekspluatācijā 2020.gada janvārī. Kopējais investīciju apmērs kompleksā sasniedza 200 miljonus eiro.

Projekta attīstītājs ir Krievijas izcelsmes uzņēmējam Jurijam Šefleram pastarpināti piederošais uzņēmums "Towers Construction Management".

Šeflera pamatbizness ir saistīts ar alkoholisko dzērienu ražošanu un izplatīšanu.

"Zunda Towers" kompleksa kopējā platība ir apmēram 90 000 kvadrātmetru - tajā paredzēti dzīvokļi un biroju platības, savukārt ēkas pirmajos piecos stāvos, kas savieno abus torņus, ieplānoti restorāni, telpas konferenču zālēm, kafejnīcas, tirdzniecības platības. Paredzēts arī fitnesa centrs un 25 metru baseins ar relaksācijas un SPA zonu.

"Snabb" lietotnē pieejamas vairāk nekā 200 autostāvvietas, kā arī 240 automazgātavas un 260 elektromobiļu uzlādes vietas visā Baltijā.

"Snabb" dibinātāju un investoru vidū ir bankas LHV padomes priekšsēdētājs Rains Lehmuss, investīciju kompānijas "NordicNinja VC" partneris Mareks Kīza un Marko Olo no "Superangel Fund". Pašlaik "Snabb" bez Igaunijas un Lietuvas darbojas vēl piecos ārvalstu tirgos.