Starptautiskais loģistikas uzņēmums “DB Schenker” ir izveidojis riska kapitāla nodaļu “Schenker Ventures”, kas ieguldīs naudu, resursus un zināšanas jaunos loģistikas biznesa modeļos un jaunuzņēmumos.

Kā informēja AS “Schenker” valdes loceklis Kristo Vragers, programmai aicināti pievienoties arī Latvijas uzņēmumi, kuri meklē lielu un spēcīgu partneri savu ar loģistiku saistīto produktu vai pakalpojumu turpmākai attīstībai. “Viens no “Schenker Ventures” galvenajiem principiem ir sniegt jaunizveidotam uzņēmumam pietiekamu rīcības brīvību un pilnīgu kontroli pār savu biznesu. Nodrošinot piekļuvi finansējumam, tīkliem, klientu kontaktiem un atbilstošām zināšanām, mēs veidojam vidi, kas ļauj jaunuzņēmumiem strauji augt,” stāsta K.Vragers.

“DB Schenker” riska kapitāla nodaļai ir divas filiāles. Pirmā apvieno esošos “DB Schenker” kopprojektus ar vairāk nekā 50 jaunuzņēmumiem, un kā ilgtermiņa investors piesaista arī jaunus, lai izstrādātu un attīstītu galvenokārt digitālos, tehnoloģiskos un ilgtspējīgos loģistikas biznesa modeļus.

Otrā filiāle tiek veidota kopā ar “MVP Factory”, starptautisku konsultāciju uzņēmumu, kas specializējas digitalizācijas un riska kapitāla jomā. Jaunās nodaļas uzdevums ir atrast visus jaunuzņēmumiem nepieciešamos resursus un aizsākt veiksmīgu loģistikas uzņēmumu darbību, kas mainīs šīs nozares nākotni.

“DB Schenker” ir loģistikas uzņēmums, kas ir pasaules līderis sauszemes, gaisa un ūdens transporta jomā, nodarbinot 74 000 cilvēku 130 pasaules valstīs.