Autotransporta direkcijai (ATD) trešdien mainījies pagaidu valdes sastāvs, informē Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Par pagaidu valdes locekli ievēlēts SM Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns, savukārt pagaidu valdes priekšsēdētājs paliek līdzšinējais - Artūrs Caune.

SM skaidro, ka trešdien notika ATD dalībnieku sapulce, kurā pieņēma lēmumu par pagaidu valdes sastāva maiņu, jo līdzšinējā pagaidu valdes locekle Svetlana Mjakuškina iesniedza paziņojumu par amata atstāšanu.

Ministrijā norāda, ka ievēlētajam pagaidu valdes loceklim Vectirānam ir ilglaicīga pieredze satiksmes un transporta jomā, papildinot, ka viņš ir bijis Transporta būvju uzturēšanas un būvniecības pārvaldes priekšnieks Rīgas domes Satiksmes departamentā. Patlaban Vectirāns strādā SM, kur viņa pienākumos ir ilgtspējīgas valsts politikas izstrāde un īstenošana transporta nozares autosatiksmes apakšnozarē - autoceļu un ceļu infrastruktūras satiksmes drošības jomā.

Vectirāns ieguvis inženiera profesionālo maģistra grādu Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Vienlaikus SM atgādina, ka šobrīd notiek atklāts konkurss uz ATD valdes priekšsēdētāja amatu, kā arī konkurss uz valdes locekļa amatu ar kompetenci pakalpojumu nodrošināšanas jautājumos autopārvadājumu jomā un konkurss uz valdes locekļa amatu ar kompetenci sabiedriskā transporta un risku vadības jomā.

Jau ziņots, ka sākotnēji bija noteikts, ka visām trim vakancēm pretendenti varēs pieteikties līdz 2024.gada 22.janvārim, taču pieteikšanās termiņš tika pagarināts līdz 2024.gada 29.janvārim.

Mēneša atalgojums ATD valdes priekšsēdētājam paredzēts līdz 6186,69 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet valdes locekļiem - līdz 5568 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Tāpat ziņots, ka 2023.gada 21.aprīlī ATD valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš un valdes loceklis Modris Jaunups atkāpās no amatiem. Savukārt, lai tiktu nodrošināta ATD darbības nodrošināšana, SM no 2023.gada 22.aprīļa iecēla uzņēmuma pagaidu valdi, tostarp direkcijas pagaidu valdes priekšsēdētāju Cauni un līdzšinējo pagaidu valdes locekli Mjakuškinu.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.