Piegādes loģistikas uzņēmums SIA "Omniva Latvija" šogad prognozē apgrozījuma pieaugumu par 54%, pastāstīja "Omniva" vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare.

Viņa norādīja, ka pandēmijas sekas arī šogad turpināja izjust visa pasaules ekonomika, tomēr, ja daudzās nozarēs šis laiks lielākoties iezīmējies ar izaicinājumiem, kas saistīti ar apgrozījuma kritumu un tamlīdzīgi, tad sūtījumu piegādes loģistikas nozarē bijis krasi pretēji.

"Šogad esam turpinājuši piedzīvot neiedomājami strauju izaugsmi - kopējais sūtījumu apjoms gada pirmajos vienpadsmit mēnešos salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn ir pieaudzis par 73%, līdztekus par 25% audzis arī "Omniva" aktīvo biznesa klientu skaits," pauda Krauze-Čebotare. 

Tas, pēc viņas teiktā, liecina, ka e-komercija attīstās arvien straujāk un aizvien lielāka sabiedrības daļa novērtē attālinātās tirdzniecības sniegtās priekšrocības.

"Līdz ar to lielākie izaicinājumi šogad bijuši saistīti ar pareizu resursu pārvaldīšanu, lai spētu strauji reaģēt un pielāgoties aizvien mainīgajai tirgus situācijai," pauda "Omniva" vadītāja.

Viņa norādīja, ka, pielāgojot uzņēmuma darbību jaunajiem apstākļiem saistībā ar milzīgo sūtījumu apjoma pieaugumu, jau gada sākumā tika nolemts investēt nepilnus 2,8 miljonus eiro, lai gandrīz par trešdaļu palielinātu "Omniva" pakomātu skaitu līdz 300 pakomātiem visā Latvijā. Ražotāju kapacitāte globāli bija izsmelta, tādēļ process gan nenoritēja tik ātri, kā bija iecerēts, un jaunos pakomātus uzņēmumam nācās gaidīt gandrīz gadu. Iekārtas uzņēmumam sāka piegādāt vien novembra izskaņā.

"Neskatoties uz komplicētajām darbībām, ko vajadzēja veikt, lai ārkārtīgi strauji audzētu savu kapacitāti ļoti ierobežotu iespēju apstākļos, esam patiesi gandarīti par paveikto un sasniegto," atzina Krauze-Čebotare. 

Jautāta par šī gada apgrozījuma prognozi, Krauze-Čebotare atbildēja, ka šī brīža dati "Omniva" ļauj izteikt ambiciozu prognozi, ka 2021.gadu varēs noslēgt ar apgrozījuma pieaugumu pat 54%.

Kā ziņots, "Omniva" apgrozījums pagājušajā gadā bija 12,278 miljoni eiro, kas ir par 63,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,2 reizes - līdz 2,366 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānija "Omniva" reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2945 eiro. "Omniva" pilnībā pieder Igaunijas pasta kompānijai "Eesti Post".