Satiksmes ministrija (SM) ir izsludinājusi konkursu par pārtikas piegādēm lidmašīnām Rīgas lidostā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Līgums ar uzvarētāju konkursā par lidlauka sniegto pakalpojumu nodrošināšanu Rīgas lidostā lotē par dzērienu un pārtikas nogādāšanu un iekraušanu gaisa kuģī, kā arī izkraušanu no tā, tiks slēgts uz septiņiem gadiem.

Konkursa nolikumu var saņemt līdz 2024.gada 19.februārim.

Jau vēstīts, ka iepriekš SM atklātajā konkursā par lidlauka sniegto pakalpojumu nodrošināšanu Rīgas lidostā par pirmās lotes uzvarētāju tika atzīts Turcijas lidostu operatora "TAV Airports" grupas uzņēmums SIA "Havas Latvia".

"Havas Latvia" tika atzīta par uzvarētāju konkursa lotē par bagāžas apstrādi, kravu un pasta apstrādi, gaisa kuģu apkalpošanu uz perona, palīdzību gaisa kuģa novietošanā uz perona, kā arī informācijas apmaiņu starp gaisa kuģa apkalpi un pakalpojuma sniedzēju. Līgums noslēgts uz septiņiem gadiem - līdz 2031.gadam.

Konkursa komisijai noteiktajā termiņā tika iesniegti divi pieteikumi pirmajai lotei - "Havas Latvia" un Lietuvas uzņēmuma "Baltic Ground Services".

Savukārt konkursa otrā lote - dzērienu un pārtikas nogādāšana, iekraušana gaisa kuģī un izkraušana no tā - beidzās bez rezultāta.

Vienlaikus Rīgas lidostas pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš norāda, ka lidostās ar pasažieru skaitu virs pieciem miljoniem gadā ir jābūt vismaz diviem lidlauka pakalpojumu sniedzējiem, tostarp virszemes pakalpojumus var sniegt arī pati lidosta, un tad tā to var darīt ārpus konkursa. 

Tādējādi Rīgas lidostā viens no lidlauka pakalpojumu sniedzējiem ir pašas lidostas struktūrvienība - Virszemes apkalpošanas departaments, kas strādā ar zīmolu "RIX Ground Handling". Attiecīgi departamentam nav jāpiedalās konkursā, un tas turpina sniegt pakalpojumus tāpat kā līdz šim.

Tādējādi šobrīd pasažieru un kravu apkalpošanu Rīgas lidostā veica gan pati lidosta, gan "Havas Latvia", gan arī pašas aviokompānijas.

Tāpat ziņots, ka 2021.gada beigās Rīgas lidosta no "Havas Latvia" pārņēma Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic"  lidmašīnu apkalpošanu. 2023.gada izskaņā Rīgas lidostas Virszemes apkalpošanas departamenta lidlauka pakalpojumu tirgus daļa bija apmēram 81%.

2023.gadā Rīgas lidostā apkalpoja kopumā 6,631 miljonu pasažieru, kas ir par 23,2% vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika apkalpots 5,381 miljons pasažieru, taču par 15% mazāk nekā 2019.gadā, kad lidostā tika apkalpoti 7,798 miljoni pasažieru.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.