Vācijā apmēram 80 pilsētās vietējā sabiedriskā transporta darbinieki piektdien rīko vienas dienas streiku.

Pasažieri ir brīdināti rēķināties ar samazinātu braucienu skaitu vai vispār atceltiem braucieniem autobusu, tramvaju un metro maršrutos visās Vācijas federālajās zemēs, izņemot Bavāriju. 

Šī protesta akcija notiek dienu pēc tam, kad 11 Vācijas lidostās notika drošības kontroles darbinieku streiki. Pagājušajā nedēļā vilcienu mašīnistu streika dēļ Vācijas nacionālā dzelzceļa sistēma bija gandrīz paralizēta uz piecām dienām.

Gandrīz visās Vācijas federālajās zemēs pašlaik notiek sarunas par sabiedriskā transporta darbinieku atalgojumu. Arodbiedrība "Verdi" piedalās kolektīvās sarunās ar sabiedriskā transporta uzņēmumiem, pārstāvot apmēram 90 000 darbinieku aptuveni 130 pašvaldību transporta aģentūrās. Sarunas notiek vienlaicīgi, un pagājušajā nedēļas nogalē tajās netika panākta nekāda vienošanās.

Transporta darbinieku prasības dažādos Vācijas reģionos ievērojami atšķiras.

Berlīnē transporta aģentūras BVG darbinieki pieprasa vairāk brīvdienu un garākus pārtraukumus. Dažos citos reģionos, tostarp Brandenburgas federālajā zemē, sabiedriskā transporta darbinieki pieprasa atalgojuma palielināšanu par 20%.

Streikus atbalsta klimata aktīvistu grupa "Piektdienas nākotnei", kas rīkos reģionālus protestus un mītiņus, pieprasot labākus darba apstākļus un uzlabojumus sabiedriskajā transportā.