Plastmasas pārstrādes rūpnīca, kas pirms gada tika atklāta Ķekavas novadā, šogad sāks strādāt ar pilnu jaudu, intervijā aģentūrai LETA sacīja vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "CleanR" valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs.

"Jāsaka, ka ražošanā, rūpniecībā pirmais gads vienmēr ir tas sarežģītākais," viņš teica, atzīstot, ka rūpnīcas darbības pirmajā gadā cerētais rezultāts netika sasniegts tādā tempā, kā gribētos.

Stankevičs skaidroja, ka apstākļi, kas kavēja sasniegt iecerēto, pērn bija fakts, ka 2022.gada nogalē un 2023.gada pirmajā pusē otrreizējo polimēru tirgus piedzīvoja strauju cenu kritumu, arī pieprasījums samazinājās, kas pamatā bija saistīts ar ekonomiskās izaugsmes sabremzēšanos Eiropā un vēl strauju energoresursu cenu kāpumu, kas bija sekas karadarbībai Ukrainā.

Vienlaikus Stankevičs uzsvēra, ka, neskatoties uz šo situāciju, patlaban rūpnīcas darbība ir "ieskrējusies", kā arī ir atrasts klientu loks, lai jau šogad rūpnīca sāktu strādāt ar pilnu jaudu.

Kā vienu no piemēriem, kādā veidā plastmasas pārstrādes rūpnīca iedzīvina aprites ekonomikas pamatprincipus dzīvē, Stankevičs minēja atkritumu konteinerus, kas savu laiku nokalpojuši. "Konteinerus rūpnīcā pārstrādājam granulās, un granulas iepērk uzņēmums, kurš savukārt mums ražo jaunus konteinerus no pārstrādātās plastmasas. Tas ir uzskatāms piemērs, kā izejam pilnu ciklu," viņš sacīja.

Vaicāts par atkritumu konteineru demolēšanas un vandalisma problēmām, Stankevičs sacīja, ka no atkritumu apsaimniekotāja skatupunkta tas ir ceturtais lielākais izmaksu postenis ikdienā - lielāko daļu izmaksu veido atkritumu noglabāšana poligonā, seko apsaimniekotāja izdevumi, kas saistīti ar degvielu, autotransportu un darbinieku atalgojumu, bet pēc tam konteineru izmaksas.

"Nav tā, ka varētu teikt, ka situācija ir kļuvusi labāka vai sliktāka, viss atkarīgs no mikrorajoniem, tā, vai konteiners ir norobežotā teritorijā, un tā tālāk," minēja "CleanR" valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka konteineri mēdz salūzt, tie tiek zagti, dažreiz dedzināti, demolēti.

Jau vēstīts, ka "CleanR" 2022.gadā strādāja ar 48,679 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 46,1% un bija 4,833 miljoni eiro.

"CleanR" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānija ietilpst AS "CleanR grupa". Kopumā "CleanR grupā" ietilpst 25 uzņēmumi, tostarp sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "CleanR", industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "CleanR Verso", telpu uzkopšanas uzņēmums SIA "Vizii" un pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Vizii Urban".