Risku apdrošināšanas kompānijas Balcia Insurance SE bruto parakstīto prēmiju apjoms gada pirmajā ceturksnī audzis par 44%, sasniedzot 23,1 miljonu eiro, informē uzņēmumā.

Šogad pirmajos trīs mēnešos pieaudzis arī uzņēmuma maksātspējas rādītājs - tas sasniedza 191,27%, kas ir par 11 procentpunktiem vairāk, salīdzinot ar 2021.gada pirmo ceturksni.

Kompānija pirmajā ceturksnī sasniegusi peļņu 640 000 eiro pirms nodokļu nomaksas.

“Ievērojamā biznesa izaugsme un 640 tūkstošu eiro pirmā ceturkšņa peļņa pirms nodokļu nomaksas ir mērķtiecīgs izvēlētās stratēģijas rezultāts. “Balcia” pagājušajā gadā startēja tirgū un restrukturēja Eiropas pārstāvniecības un filiāles,” skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus. Pēc viņa teiktā, šā gada pirmā ceturkšņa prognozes esot bijušas pieticīgākas. 

Uzņēmumā norāda, ka pirmajā ceturksnī atlīdzībās izmaksāti 10,2 miljoni eiro. Izaugsmi palīdzējis veicinājis noregulētais atlīdzību izmaksu process.

"Balcia Insurance SE" ir Latvijā dibināta risku apdrošināšanas kompānija ar centrālo biroju Rīgā un filiālēm Lietuvā, Polijā un Vācijā. No 2022.gadu "Balcia" piedāvā apdrošināšanas pakalpojumus arī Latvijā.

Pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas datiem, netiešā veidā būtiska līdzdalība "Balcia Insurance" kapitālā ir Gintam Dandzbergam, Paulam Dandzbergam un Martam Dandzbergam (katram no 20% līdz 33%).