Veicot akciju emisiju, kas tika izsludināta šā gada 8.oktobrī, Baltic International Bank SE ir piesaistījis trīs jaunus akcionārus: ārvalstu investorus no Šveices un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE). 

Darījuma rezultātā Bankas pamatkapitālam piesaistīti 12 miljoni eiro.

Akciju emisijas ietvaros Baltic International Bank SE izlaida jaunas kapitāla daļas. Visas emitētās jaunās akcijas ir apmaksātas. Pēc emisijas reģistrācijas Uzņēmumu reģistrā jauns bankas apmaksātais akciju kapitāls sastādīs vairāk nekā 48 miljonus eiro. Sadarbībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) notiek palielinātā kapitāla iekļaušana bankas normatīvos. Pēc emisijas reģistrācijas Uzņēmuma reģistrā, banka sniegs plašāku paziņojumu. 

Viktors Bolbats, Baltic International Bank valdes priekšsēdētājs, komentējot notikušo darījumu norāda: “Bankas akciju emisija un ārvalstu investoru piesaiste ir rets un īpašs notikums Latvijas banku sektorā. Tā apliecina investoru pārliecību par finanšu pakalpojumu tirgus perspektīvām, Baltic International Bank līdzšinējā darba augsto novērtējumu, kā arī sniedz iespēju strādāt jaunos reģionos un attīstīt  finanšu pakalpojumus mērķa tirgos. Latvijas bankas piedalās vienotā Eiropas tirgū, konkurē un attīstās. Būtiski, ka laikā, kad Latvijas ekonomika saskārusies ar dažādiem izaicinājumiem pandēmijas ietekmē, piesaistītais ārvalstu kapitāls sniedz svarīgu signālu par ārvalstu investori interesi par Latviju un Latvijas uzņēmumiem, kā potenciāli konkurētspējīgiem pasaulē. Bankai piesaistītais kapitāls dod iespēju atbalstīt uzņēmējdarbības attīstību gan Latvijā, gan ārpus tās. Esam gandarīti par jauno akcionāru pievienošanos Bankas īpašnieku sastāvam”

“Unikāls investoru ģeogrāfiju savienojums, apvienojot Šveices, AAE investorus ar vietējas kapitāla bankas dibinātājiem, vietējiem Latvijas akcionāriem dod iespēju apvienot pieredzi un vienoties vīzijā par bankas tālāku attīstību, ka spēcīgu Latvijas, Baltijas un Eiropas banku nozares spēlētāju. Jauno akcionāru pievienošanās ir stiprs papildinājums ne tikai bankas kapitāla bāzei, bet arī izaugsmes un biznesa iespējām,” teic Valērijs Belokoņs, Baltic International Bank padomes priekšsēdētājs, akcionārs un dibinātājs.

Līdzšinējie Bankas vairākuma akcionāri Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs arī pēc darījuma saglabā vairākuma akcionāra statusu.

"Baltic International Bank" pagājušā gada beigās bija 11.lielākā banka Latvijā pēc aktīvu apmēra. Bankas lielākie akcionāri ir Valērijs Belokoņs (62,08%) un Vilorijs Belokoņs (32,99%).