Lietuvas tiesa likvidējamās "Latvijas krājbankas" kādreizējās mātesbankas, likvidētās Lietuvas bankas "Snoras" bijušajiem īpašniekiem Vladimiram Antonovam un Raimondam Baranauskam, kuri slēpjas Krievijā, aizmuguriski piespriedusi 10,5 gadu cietumsodu par bankas līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā.

Viļņas apgabaltiesa šo spriedumu pasludināja otrdien, pabeidzot izskatīt krimināllietu, ko Ģenerālprokuratūra tiesai nodeva vēl 2019.gadā pēc nedaudz vairāk nekā septiņus gadus ilgas pirmstiesas izmeklēšanas.

Antonovam un Baranauskam tika piespriests cietumsods par astoņiem tīšiem noziegumiem. Antonovs tika atzīts arī par noziegumu galveno organizatoru.

Krievijas pilsonis Antonovs un Lietuvas pilsonis Baranausks tika notiesāti aizmuguriski - to pieļauj 2017.gadā pieņemtie Lietuvas Kriminālprocesa kodeksa grozījumi, kas paplašina iespēju notiesāt personas viņu prombūtnē par noziegumiem, kas nodarījuši būtisku kaitējumu.

Tiesa konstatēja, ka viņi piesavinājās īpašumu aptuveni 509 miljonu eiro vērtībā, nodarīja zaudējumus aptuveni 460 miljonu eiro apmērā bankai "Snoras" un tās kreditoriem, kā arī piesavinājās vēl 14,5 miljonus eiro.

Piespriestie sodi atbilda prokuratūras pieprasītajiem.

Antonovam un Baranauskam tika izvirzītas apsūdzības par bankas "Snoras" aktīvu zādzību lielā apmērā, piesavināšanos, noziedzīgu bankrotu, noziedzīgi iegūtas mantas legalizēšanu, krāpšanos ar bankas grāmatvedības datiem, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Tiesa atzina notiesātos par vainīgiem visās apsūdzībās.

2015.gadā Lielbritānijas tiesas nolēma izdot Lietuvai Antonovu un Baranausku, kuri tobrīd dzīvoja Londonā, taču viņi devās uz Krieviju, kur viņiem tika piešķirts patvērums.

Lietuvas prokurori, gatavojoties Antonovu un Baranausku tiesāt aizmuguriski, 2018.gada martā informēja Krievijas Ģenerālprokuratūru par viņiem izvirzītajām apsūdzībām, taču Krievija atteicās viņus izdot.

Lietuvas valdība nacionalizēja "Snoras" un apturēja bankas darbību 2011.gada novembrī, bažījoties par šīs bankas stāvokli. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta. Arī "Latvijas krājbankā" drīz pēc tam tika konstatēts apmēram 100 miljonu latu (140 miljoni eiro) iztrūkums, un 2011.gada decembrī Rīgas apgabaltiesa banku pasludināja par maksātnespējīgu.