Bijušais Latvijas "Swedbank" vadītājs Reinis Rubenis kļuvis par vienas no lielākajām Kazahstānas bankām "ForteBank" valdes priekšsēdētāju, informē "ForteBank".

R.Rubenis koncentrēsies uz galvenajiem stratēģiskajiem virzieniem - procesu efektivitātes paaugstināšanu un ātrāku jaunu pakalpojumu piedāvāšanu tirgū. Viņa uzdevums būs arī eiropeiskas korporatīvās kultūras attīstīšana un partnerprogrammu ar vietējām un globālajām kompānijām veidošana.

"Reinim ir iespaidīgas profesionālās zināšanas un pieredze, vadot līderpozīcijās esošu finanšu institūciju tirgū augstas konkurences apstākļos. Savas daudzu gadu karjeras laikā Reinis pierādījis, ka viņa stiprā puse ir prasme veidot efektīvu sadarbību ar tirgus dalībniekiem, regulatoriem un partneriem," uzsvēris "ForteBank" vairākuma akcionārs Bulats Utemuratovs.

R.Rubenis sociālajā tīklā "Facebook" vēsta, ka "ar šo sākas jauns posms manā dzīvē – uzsākot dzīvi Nursultānā, Kazahstānā, ar jauniem darba pienākumiem - kļūstot par "ForteBank" vadītāju. Ar šo es gribu pateikt vienu no maniem vislielākajiem publiskajiem “paldies!” savai ģimenei par atbalstu. Jaunas iespējas mūs uzrunāja ar jaunu dinamiku, ar starptautiskiem apvāršņiem un kontekstiem, bet arī ar citas izglītības, kultūras iepazīšanu, kura rosināja mūsu iztēli. Ceru arī, ka situācija atgriezīsies normālākas dzīves rāmjos."

"Kas vēl interesanti - es neesmu vienīgais latvietis, kurš strādās Kazahstānas finanšu sistēmā. Agris Preimanis ir EBRD [Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas] Kazahstānas nodaļas vadītājs," norāda R. Rubenis.

"ForteBank" darbojas vairāk nekā 20 gadu, tai ir filiāles un bankomāti visā Kazahstānā. 

Decembra sākumā "Swedbank" informēja, ka pēc pavadītiem pieciem gadiem amatā Rubenis pametīs "Swedbank Latvija" valdes priekšsēdētāja amatu

No 2022.gada 1.janvāra par valdes priekšsēdētāja vietas izpildītāju kļuva pašreizējais valdes loceklis un "Swedbank" Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Lauris Mencis.