Paplašinot noguldīšanas iespējas biznesa klientiem, SEB banka uzsāks piedāvāt jaunu pakalpojumu – Nakts procentu līgumu – jeb iespēju saņemt procentus par norēķinu kontā esošajiem naudas līdzekļiem. 

Šāda iespēja būs pieejama uzņēmumiem ar norēķinu konta atlikumu sākot no 400 tūkstošiem eiro vai ASV dolāriem. Procenti norēķinu kontā tiks aprēķināti un ieskaitīti katru dienu. 

“Nakts procentu līgums ir ļoti likvīds noguldījums, kas ļauj brīvi rīkoties ar savu naudas atlikumu, vienlaikus saņemot par to procentus. Uzņēmumi to var izmantot kā papildu naudas pārvaldības rīku – ikdienas darījumu ienākumus var noguldīt uz nakti, lai gūtu noteiktu atdevi, un brīvi izmantot tos dienas laikā, lai segtu izdevumus. Tas arī var būt risinājums situācijā, ja naudas līdzekļus ir nepieciešams izmantot kā nodrošinājumu īstermiņa aizdevumam. Lai arī konta atlikums šādos gadījumos klientam nav pieejams, banka tik un tā aprēķinās un izmaksās procentus par tā atlikumu. Tostarp jāatgādina, ka klientiem, kuru biznesa modelis ļauj ieguldīt naudu uz garāku termiņu, sākot no trīs dienām līdz pat vairākiem gadiem, mēs piedāvājam dažādus termiņnoguldījumus,” skaidro SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars. 

Konta atlikumam no 400 tūkstošiem eiro līdz vienam miljonam eiro likme būs 1,55%, savukārt virs viena miljona eiro – 1,85%. ASV dolāros likmes būs nedaudz zemākas – atlikumiem no 400 tūkstošiem ASV dolāru piemērotā procentu likme būs 1,25% un attiecīgi atlikumiem virs 1 miljona ASV dolāru – 1,55%.

Lai procenti par konta atlikumu tiktu aprēķināti, klientam ar banku ir jānoslēdz beztermiņa līgums.

Kopš straujā procentu likmju kāpuma arvien vairāk klientu interesējas par iespējām savus brīvos finanšu līdzekļus gan noguldīt termiņnoguldījumos, gan arī investēt dažādos finanšu instrumentos. 

“Pēdējo trīs gadu laikā uzņēmumu noguldījumu apjomi pieauguši par 52%, kas liecina par kvalitatīvu un gudru uzņēmumu pārvaldību, vienlaikus arī atturīgu attieksmi pret investīcijām pamatbiznesā. Lai atbalstītu uzņēmumus un dotu tiem papildu iespēju vairot savu kapitālu, no jūnija beigām piedāvājam jaunu produktu – uzņēmumu krājkontu. Tā ir iespēja turēt savus uzkrājumus krājkontā, saglabājot naudas likviditāti, jo tā ir pieejama faktiski uzreiz – nemaksājot komisiju, naudu var izņemt, piesakot vien trīs dienas iepriekš. Tādējādi nauda, kas līdz šim atradās uzgaidāmajā telpā starp kontu un nākamo aktivitāti (piemēram, noguldīšanu), var turpināt pelnīt,” saka Arnis Škapars. 

Divu mēnešu laikā, kopš SEB bankā ir pieejams krājkonts uzņēmumiem, biznesa klienti – gan lielie uzņēmumi, gan mazie un vidējie uzņēmumi – izrādījuši teju rekordlielu aktivitāti, krājkontos noguldot jau 44 miljonus eiro. Kopējais juridisko personu noguldījumu apjoms uz šī gada 31. augustu sasniedz 2 036 miljonus eiro.