Zīmols “Lendsecured” ir radījis pirmo kolektīvās finansēšanas platformu, lai palīdzētu Eiropas lauksaimniekiem saņemt finansējumu, izmantojot graudus kā nodrošinājumu.

 Ar platformas starpniecību plānots piesaistīt un izsniegt finansējumu, tādējādi samazinot pieprasījumu pēc finanšu līdzekļiem lauksaimniecības nozarē, uzlabojot izaugsmes un finansējuma saņemšanas iespējas Eiropas lauku apvidos.

Eiropas lauksaimnieki no tādām valstīm kā Ungārija, Latvija, Igaunija, Lietuva, Grieķija, Rumānija, Bulgārija, Horvātija un Spānija pirms ražas novākšanas cīnās, lai nodrošinātu nepieciešamo kapitālu tehnikas un iekārtu iegādei, bremzējot valsts un reģionālo izaugsmi.

Idejas pamatbūtība ir tāda, ka katras sezonas sākumā zemniekiem nepieciešami apgrozāmie līdzekļi, piemēram, lai iegādātos mēslojumu, noalgotu darbaspēku, salabotu tehniku. Apgrozāmie līdzekļi tiek izsniegti pret nākotnes ražas ķīlu, t.i. zemnieks pirms sezonas saņem finansējumu, savukārt atgriež to tad, kad sezona beigusies un ražu tas nodevis graudu uzpircējam. 

Investoriem platforma ļauj diversificēt savus portfeļus, atbalstīt Eiropas lauku attīstību, tajā skaitā bioloģiskos, ne tikai tradicionālos lauksaimniekus.

“Uzlabojot līdzekļu pieejamību ES lauku reģioniem, mēs veicinām inovāciju attīstību un radām daudz labākus darba apstākļus, vienlaikus nodrošinot investorus ar diversificētu portfeli, kas ir lieliska alternatīva īstermiņa aizdevumiem. Investīcijas projektos ar pievienoto vērtību ES ekonomikai, apvieno atbildīgu ieguldījumu un abpusēju izdevīgumu, kas, mūsuprāt, ir investīciju nākotne, un atbilst ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem,” uzsver Ņikita Gončars, “LendSecured” līdzdibinātājs.

“LendSecured” komandai ir vairāk nekā 10 gadu pieredze finanšu pakalpojumu sniegšanā. Investoru nauda netiek turēta “LendSecured” kontā, bet gan nošķirti no platformas naudas līdzekļiem “BNP Paribas bank”, izmantojot Eiropā pazīstamu maksājumu iestādi “LemonWay”. Tā ir viena no pūļa finansēšanas pakalpojuma sniedzēja (ECSP-eng.) licences prasībām - glabāt investoru naudu nošķirti no platformas naudas līdzekļiem. 

Regulējums licences saņemšanai ES tika pieņemts 2020. gada novembrī, un dalībvalstīm ir dots viens gads adaptācijai, līdz ar to šī gada novembrī “LendSecured” plāno būt pirmā platforma, kas reģistrēta Latvijā un ieguvusi kolektīvās finansēšanas licenci. Turklāt platforma atbilst principiem cīņai pret nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju (AML) un pieņem maksājumus tikai no ES un Eiropas ekonomiskās zonas (SEPA) valstīm, norāda tās izveidotāji.