Nākamā gada budžeta sarunu laikā tiks aktualizēts piedāvājums ieviest terminētu samazināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) atsevišķās nozarēs, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" 11.augustā teica ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Tas varētu attiekties uz trīs nozarēm, kuras Covid-19 pandēmijas krīzē ir cietušas visvairāk un vēl nav pilnvērtīgi atguvušās - izmitināšanas pakalpojumi, ēdināšana un sports iekštelpās. Šīm nozarēm Ekonomikas ministrija piedāvās uz diviem gadiem ieviest samazinātu 5% PVN likmi. 

"Šāds piedāvājums ir iesniegts valdībā, taču pagaidām koalīcijā tam nav atbalsta. Piedāvājumu aktualizēsim, sākot sarunas par nākamā gada budžetu. Virkne valstu to jau ir darījušas, šāds atbalsta pasākums būtu nepieciešams, lai nozares spētu atjaunoties," sacīja J.Vitenbergs. 

Viņaprāt, terminētās samazinātās PVN likmes noteikšana būtu labs signāls uzņēmējiem, lai viņi būtu konkurētspējīgi vismaz Baltijas mērogā. 

Ministrs akcentēja, ka uzņēmējiem joprojām ir pieejams atbalsts, ko sniedz "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" - aizdevumu garantijas un eksporta garantijas.  "Ja rudenī, pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un ieviešot jaunus ierobežojumus, būtu tāda nepieciešamība, tad varētu ātri atkal ieviest jau izstrādātos atbalsta pasākumus, kuri ir universāli un var palīdzēt nozarēm pārvarēt krīzi," piebilda J.Vitenbergs. 

Viņš arī norādīja, ka visaptveroša uzņēmumu darbinieku vakcinācija palīdzētu mazināt uzņēmējdarbības riskus, kā arī izvairīties no dažādiem ierobežojumiem.