Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veiktajiem nodokļu nomaksas veicināšanas pasākumiem šī gada astoņos mēnešos uzņēmēji precizējuši savu nodokļu apjomu un papildus iemaksājuši budžetā 4,04 miljonus eiro, žurnālistiem sacīja VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktore Santa Garanča. 

Savukārt pēc veiktajiem nodokļu kontroles pasākumiem papildus nomaksai aprēķināti 0,87 miljoni eiro. 

Gadu iepriekš uzņēmēji paši precizējuši nodokļu apjomu par 2,51 miljonu eiro, bet kontroles pasākumu rezultātā papildus aprēķināti 0,56 miljoni eiro. 

Garanča stāstīja, ka kopumā pēc VID veiktajiem veicināšanas pasākumiem 83% uzņēmēju labprātīgi novērš neatbilstības un nomaksā nodokļus. 

Būvniecības nozarē pēc veiktajiem veicināšanas pasākumiem uzņēmumi precizējuši nodokļus par 1,84 miljoniem eiro, savukārt kontroles pasākumu rezultātā papildus aprēķināti nodokļi 1,52 miljonu eiro apmērā. 

Savukārt ēdināšanas nozarē šogad veikti mērķēti pasākumi 130 nodokļu maksātājiem - ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem vai publiskajos pasākumos, kuros tiek nodrošināta tirdzniecība, ēdināšanas un izklaides/atrakciju pakalpojumi.

Garanča sacīja, ka 45% gadījumu jeb 59 uzņēmumiem nekādi pārkāpumi nav konstatēti, arī veicot pārbaudes neplānotā laikā un neplānotā vietā. Savukārt 71 uzņēmumam jeb 55% pārkāpumi ir atklāti.

Pēc Garančas minētā, biežākie pārkāpumi izbraukuma pasākumos ir tirdzniecība bez kases aparāta, darījumu nereģistrēšana, nereģistrēto kases aparātu izmantošana, manipulāciju veikšana ar kases aparātu, akcīzes preču tirdzniecība bez licences, kā arī personu nodarbināšana bez darba līguma.