Parakstīšanās uz ieguldījumu pārvaldes uzņēmuma "Indexo" jaunajām akcijām sāksies pirmdien, 11.decembrī, un vienas akcijas cena būs 12 eiro, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

"Indexo", kas kopš pagājušā gada vidus strādā pie jaunas bankas izveides projekta, trešdien, 6.decembrī, ir saņēmis jaunās akciju emisijas prospekta apstiprinājumu no Latvijas Bankas.

Tas nozīmē, ka "Indexo" var sākt kapitāla piesaisti, kas ir pēdējais priekšnoteikums bankas licences saņemšanai un bankas darbības uzsākšanai. Parakstīšanās periods norisināsies no šī gada 11.decembra līdz 29.decembrim.

"Indexo" jaunajā akciju emisijā tiks kopumā piedāvātas līdz 1,15 miljoniem akciju. Akciju iegādei nebūs minimālā limita, proti, investori varēs iegādāties sākot no vienas akcijas 12 eiro vērtībā.

"Indexo" valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Valdis Siksnis paziņojumā norāda, ka ar pērn vasarā piesaistītā kapitāla palīdzību praktiski noslēgts licencēšanas process, izveidota jaunas bankas tehniskā infrastruktūra, nokomplektēta vadības komanda un jau tuvāko mēnešu laikā banka būs gatava sākt apkalpot pirmos klientus. Kapitāla piesaiste ir pēdējais solis pirms bankas licences saņemšanas un bankas darbības uzsākšanas.

"Indexo" ir iesniedzis pieteikuma dokumentus bankas licences saņemšanai Latvijas Bankā, kas sadarbībā ar Eiropas Centrālo banku to šobrīd izskata. 2023.gada laikā ir pabeigti darbi pie drošas un modernas bankas IT infrastruktūras, ir izveidota "Indexo" Bankas mobilā lietotne ar visām nepieciešamajām integrācijām nevainojamai klientu pieredzei, kā arī izstrādāti pamatprodukti privātpersonām - norēķinu konti, maksājumi un kartes, krājkases un noguldījumi, aizdevumi un, protams, ērta trešā pensiju līmeņa administrēšana. 
Pēc licences saņemšanas "Indexo" banka sāks savu darbību ar privātpersonu apkalpošanu, savukārt pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti 2024.gada laikā.

Vebinārā 14.decembrī plkst.11 "Indexo" komanda iepazīstinās ar topošo banku, finanšu prognozēm un to, kā kļūt par bankas akcionāru.

Jau ziņots, ka "Indexo" akcionāri atbalstījuši kapitāla piesaisti jaunās bankas darbībai līdz 17,25 miljoniem eiro, emitējot līdz 1,15 miljonus jaunas akcijas ar vienas akcijas pārdošanas cenu robežās no 11 eiro par akciju līdz 15 eiro.

Pērn īstenotā akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) laikā tika plānots, ka bankai drīz pēc darbības sākšanas būs nepieciešams piesaistīt kapitālu 11 miljonu apmērā. Tagad, licencēšanas procesā, ir noskaidrojies, ka bankas pirmo 36 mēnešu attīstībai nepieciešamais kapitāls ir jāpiesaista vēl pirms darbības sākšanas.

Vēlāk bankas attīstību plānots finansēt ar uzņēmuma resursiem - gan pensiju pārvaldes darbības peļņu, gan jaunās bankas peļņu. Taču tas pilnībā neizslēdz kapitāla piesaisti nākotnē, ja būs iespējama vēl straujāka attīstība, taču tā nav plānota tuvāko gadu izaugsmes modelī.

Jaunā banka plāno panākt būtisku klātbūtni banku tirgū līdz 2027.gada beigām, savukārt sākt pelnīt banka plāno no otrā darbības gada.

Līdz 2027.gada beigām "Indexo" plāno piesaistīt aptuveni 118 000 klientu "Indexo" bankai, kamēr plānotais izsniegto kredītu apmērs 2027.gadā ir 362 miljoni.

Jau vēstīts, ka "Indexo" 2022.gada vasarā īstenoja IPO, kurā piesaistīja 7,49 miljonus eiro. "Indexo" akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma mērķis bija piesaistīt investīcijas, lai dibinātu banku. Savukārt 2022.gada 19.decembrī tika reģistrēta "Indexo" meitaskompānija "IDX1R", kas vēlāk kļūs par "Indexo banku".

"Indexo" pagājušajā gadā strādāja ar auditētajiem zaudējumiem 1,271 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

"Indexo" izveidota 2017.gadā. Pēc "Nasdaq Riga" publicētās informācijas, "Indexo" lielākie akcionāri ir Henrikam Karmo piederošā SIA "Perfect Match" ar 8,44% un Valdim Siksnim piederošā SIA "VSCAP" ar 6,45%. Pārējiem akcionāriem pieder mazāk nekā 5% "Indexo" akciju katram. "Indexo" akcijas ir iekļautas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.