Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture apgrozījums Latvijā finanšu gadā, kas ilga no 2020. gada 1. septembra līdz 2021. gada 31. augustam, bija 91,29 milj. eiro, savukārt uzņēmuma peļņa attiecīgajā posmā bija 3,96 milj. eiro, informē uzņēmumā. 

Šajā ziemā uzņēmums Baltijā plāno apmācīt apmēram 220 cilvēkus karjeras sākšanai IT nozarē.

“2021. gadā uzņēmums paplašināja darbību Baltijas valstīs un atvēra jaunu tehnoloģiju centru Viļņā, Lietuvā. Jaunais centrs pievēršas plaša starpnozaru tehnoloģiju risinājumu izstrādei un piegādei visās vadošajās tehnoloģiju platformās, kā arī pielāgotas inženierijas, infrastruktūras un mākoņpakalpojumu sniegšanai klientiem visā pasaulē. Kopumā uzņēmums 2020./2021. finanšu gadu Baltijā ir noslēdzis ar labiem un stabiliem rezultātiem. Ekonomikā novērojama paātrināta digitālā transformācija, kas sekmē nozares attīstību. Uzņēmumi un organizācijas vēlas atgriezties pie izaugsmes. Plašais tehnoloģiju klāsts sniedz iespēju uzņēmumiem ieviest no konkurentiem atšķirīgas pieejas un servisus, jo tirgus dalībniekiem var būt savi risinājumi, ko izmantot kā konkurences priekšrocību,” komentē Accenture vadītājs Baltijā Maksims Jegorovs.

Šobrīd uzņēmumi un organizācijas aktīvi ievieš dažādus mākoņtehnoloģiju risinājumus un servisus, gada laikā īstenoti vairāki projekti, kad klienti pilnībā pāriet uz mākoņtehnoloģijām. Tāpat vairākās nozarēs uzņēmumi uzlabo komunikācijas un saziņu platformas, apvienojot dažādus digitālos kanālus saziņā ar klientiem. 

Piemēram, telekomunikāciju jomā realizētais projekts sniedza iespēju pakalpojuma sniedzējam uzlabot klientu saziņu, lai klienti ātrāk saņemtu atbildes uz jautājumiem, izmantojot dažādus digitālos kanālus. Vairākās nozarēs tiek pilnveidotas digitālās ekosistēmas, kas ietver ne tikai tiešsaistes pārdošanu, mājas lapu un lietotņu izstrādi, bet arī jaunu pakalpojumu un iespēju ieviešanu. 

Vairāki uzņēmumi pērnā gada laikā uzlaboja tiešsaistes pārdošanas iespējas, sistēmu integrāciju un datu analītiku. Finanšu pakalpojumu nozarē tika turpināti automatizācijas, blokķēdes un dažādu IT sistēmu attīstības projekti, lai uzlabotu un labāk pārraudzītu biznesa procesus, dažādu platformu un sistēmu sadarbspēju. Vienlaikus ir novērojams pieprasījums pēc dažādiem bezkontakta risinājumiem, runas tehnoloģijām. Šobrīd IT projektos aktīvi tiek izmantota Agile pieeja un DevOps ideoloģija.

Pagājušā gadā Accenture turpināja un īstenoja vairākas izglītības aktivitātes, t.sk. investīcijas ieguldīja IT Izglītības fondā, lai Latvijā veidotu spēcīgu programmēšanas skolotāju kopienu, kā arī sekmētu un uzlabotu Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes. Savukārt, lai palielinātu IT speciālistu skaitu Baltijā, šajā ziemā Accenture piedāvā 12 apmācību kursus, kuros varēs apgūt gan tradicionāli augsti pieprasītas jomas, piemēram, Java, .NET, automatizēto testēšanu, datu vizualizāciju, robotiku, gan arī jaunu kursu – SAP programmēšanas valodas ABAP apguvi. 

Accenture ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Accenture filiāli Latvijā atvēra 2002. gadā, bet kopš 2021. gada uzņēmumam ir arī birojs Lietuvā.