Lai veicinātu Latvijā plašāku tehnoloģiju pielietojumu mākslinieku, mūziķu, arhitektu, aktieru un citu radošo industriju pārstāvju vidū, biedrība Riga TechGirls bez maksas apmācījusi 1113 šo nozaru profesionāļus. 

Apmācībās iegūtās digitālās prasmes ļaus izmantot modernākās iespējas sasniegt plašāku auditoriju arī digitālajā vidē un būt konkurētspējīgākiem arī globālajā tirgū. Vairāk nekā trīs mēnešus garās apmācībās radošo nozaru pārstāvji apguvuši gan teorētiskās zināšanas, gan arī darbnīcās praktiski izmēģinājuši jauniegūtās prasmes. 

Pateicoties Riga TechGirls ilgadējai veiksmīgai sadarbībai ar nozares profesionāļiem, kā pasniedzēji apmācībās tika piesaistīti 34 lektori, tai skaitā ne tikai no Latvijas, bet arī ASV un Nīderlandes. “Izstrādājot šo programmu, Riga TechGirls mērķis bija pēc iespējas cilvēcīgāk ierādīt radošo, kultūras un mākslas industriju pārstāvjiem tieši ar viņu darbu saistītās šobrīd pieejamajās tehnoloģiju iespējas un kā tās var palīdzēt viņu ikdienā,” norāda programmas vadītājs Pauls Siliņš. 

Radošo nozaru tehnoloģiju apmācību dalībnieki apguva tādas tēmas kā lietotāja pieredzes dizains jeb UX, digitālais mārketings un e-komercija, digitālie sadarbības rīki, citas mūsdienās aktuālās tehnoloģijas. Programmas ietvaros dalībnieki tika iepazīstināti arī ar tādiem rīkiem, kā piemēram, Google Drive, Trello, Slack, Notion, Miro, Canva, Mozello. Tostarp apskatīja tādas tēmas kā virtuālā realitāte, lietotāju radītais saturs, mākslīgais intelekts, 3D printēšana, dizaina domāšana un daudzas citas.

Vienas no Riga TechGirls radošo nozaru tehnoloģiju apmācību absolventēm ir sociāli interaktīvā hibrīddizaina projekta “iidziiba” veidotājas Klāra Grundšteine un Irēna Andrejeva. Lai arī viņas jau bija iemēģinājušas un izmantojošas vairākas tehnoloģiju iespējas savā radošajā biznesā, šīs apmācības ļāvušas Klārai un Irēnai iemācīties strādāt vēl efektīvāk: “Līdz šim ir sanācis pāris digitālās lietas patestēt - pašu spēkiem izveidota sava mājaslapa, internetveikals etsy platformā, blogs. Tomēr līdz šai programmai, nekad nebija 100% skaidrības, kāpēc kāda no šīm lietām darbojas un kāpēc nonīkst. Tieši šajās apmācībās izveidojās izpratne par to, kad un vai konkrētajā attīstības brīdī ir nepieciešams savs internetveikals, blogs utt.”

Radošo profesiju pārstāvji tika apmācīti specializētajā digitālo prasmju bezmaksas mācību programmā "Cilvēcīgi par tehnoloģijām", ko Riga TechGirls šogad īsteno sadarbībā ar Google.org. Tās ietvaros šogad apmācīti arī vairāk nekā 2000 skolotāji un gada nogalē tiks organizētas tehnoloģiju apmācības arī veselības aprūpes speciālistiem. Tās visas ir nozares, kurām ir vislielākā ietekme mūsu ikdienā un ilgtspējīgā valsts attīstībā.

"Riga TechGirls" ir pirmā organizācija Latvijā, kuras mērķis ir iedvesmot un izglītot sievietes apgūt tehnoloģiju prasmes un veicināt viņu iespējas darboties tehnoloģiju jomā. "Riga TechGirls" organizē dažāda veida pasākumus un apmācības gan iesācējām tehnoloģijās, kuras vēlas pārkvalificēties vai papildus apgūt digitālās prasmes, gan jaunajām speciālistēm, kuras vēlas attīstīt karjeru tehnoloģiju jomā, kā arī skolniecēm un studentēm, lai veicinātu meiteņu interesi par tehnoloģiju iespējām.