“Tele2 AB” grupa ir izraudzījusies “Nokia” kā piegādātāju, kas uzstādīs uzņēmumam 5G radio piekļuves tīklu (RAN) Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. 

“Tele2” kopīgi ar “Nokia” Baltijas valstīs veidos nākamās paaudzes savienojumu infrastruktūru, kas privātpersonām un uzņēmumiem palielinās mobilā interneta ātrumu un uzlabos pārklājumu, kā arī samazinās latentumu jeb aizturi iekārtām un nodrošinās lielāku uzticamību.  

“Tele2” par sadarbību ar “Nokia” 5G pamata tīkla veidošanā informēja jau 2021. gada janvārī. Tagad “Tele2” paplašina savas partnerattiecības ar “Nokia”, noslēdzot vienošanos arī par 5G RAN uzstādīšanu Baltijā, vienlaikus arī uzsākot “Tele2” 5G tīkla izvēršanu katrā valstī līdzko tajās tiks iegūts nepieciešamais frekvenču spektrs.

“Mums ir spēcīgs un uzticams partneris, lai īstenotu 5G tīkla ieviešanu Baltijā un kopīgiem spēkiem nodrošinātu nozīmīgu mobilā interneta attīstību katrā valstī. “Nokia” piedāvā pirmšķirīgus risinājumus un modernu aprīkojumu apvienojumā ar lielisku servisu. “Nokia” mums ir bijis lielisks partneris, ieviešot iepriekšējās mobilo tehnoloģiju paaudzes, un mēs ar prieku gaidām šīs partnerības turpinājumu nākotnē,” saka “Tele2” izpilddirektors Baltijā Petrs Masjulis (Petras Masiulis).

“Mēs esam priecīgi paplašināt mūsu ilgtermiņa partnerattiecības ar “Tele2” Baltijas valstīs, un lepojamies, ka esam izraudzīti kā “Tele2” uzticams partneris 5G ieviešanas procesā. Mūsu “AirScale” portfelis “Tele2” klientiem nodrošinās modernu savienojamību vairākos tirgos. Ar nepacietību gaidu mūsu sadarbību šajā projektā un ne tikai. Esmu arī priecīgs par “Nokia” panākumiem un attīstības dinamiku Baltijā,” norāda “Nokia” mobilo tīklu prezidents Tomi Uito. 

5G tīkla ieviešanas laikā Baltijas valstīs arī tiks ievērojami uzlaboti jau esošie “Tele2” 4G tīkli, katrā valstī nodrošinot lielāku mobilā interneta pārraides ātrumu un kapacitāti, kā arī plašāku pārklājumu.

2021. gada 17. decembrī noslēdzās otrā un pēdējā Latvijas rīkotās 700 MHz izsoles kārta. Pirmajā kārtā “Tele2” par 2,42 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 703 MHz – 713 MHz un 758 MHz – 768 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2022. gada 1. februāra līdz 2042. gada 31. janvārim. Otrajā kārtā “Tele2” par 2,36 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 738 MHz – 748 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2025. gada 1. februāra līdz 2042. gada 31. janvārim.

Nodrošinot radiofrekvenču spektru 700 MHz 3,5 GHz joslā, “Tele2” Latvijā ir viss nepieciešamais, lai sāktu 5G ieviešanu visā valsts teritorijā. Igaunijā un Lietuvā augsto un zemo frekvenču izsoles 5G ieviešanai paredzēts rīkot 2022. gadā.