Latvijā radītais robotikas jaunuzņēmums Giraffe360 noslēdzis 4,5 milj. ASV dolāru lielu investīciju raundu, paziņojis uzņēmums. 

Šī raunda galvenie investori ir riska kapitāla fondi LAUNCHub Ventures un Hoxton Ventures, kuru portfelī jau ir vairākas miljardu vērtas kompānijas. Tāpat investīciju raundā piedalījās riska kapitāla fondi HCVC (Hardware Club) un Change Ventures.

Giraffe360 radījis unikālu tehnoloģiju, ko nekustamo īpašumu kompānijas abonē. Produkts sastāv no pašu radītas telpu 3D skenēšanas kameras, kas ļauj ar vienas pogas spiedienu ģenerēt precīzu plānojumu, augstas kvalitātes fotogrāfijas un virtuālo tūri. Tāpat  arī citus digitālā satura formātus, piemēram, 3D punktu mākoni. 

Giraffe360 risinājums atvieglo augstvērtīga vizuālā satura radīšanu nekustamo īpašumu sludinājumiem. Giraffe360 pakalpojumu šobrīd izmanto 26 valstīs. Lielākais lietotāju skaits ir Lielbritānijā, kur atrodas Giraffe360 pārdošanas birojs. Savukārt ģeogrāfiski tālākie reģioni, kur šobrīd sastopamas Latvijā ražotās kameras, ir Apvienotie Arābu Emirāti un Kaimanu salas.

“Mums bijis ļoti ražīgs laiks. Abonementu skaits pērn palielinājās par 800%. Šogad plānojam vēl straujāku izaugsmi. Jūtam, ka klientu interesi par mūsu tehnoloģiju ir veicinājusi sociālās distancēšanās noteikumu ieviešana Eiropā. Attālināta īpašumu prezentēšana kļuvusi par vēl lielāku nepieciešamību. Lai spētu apkalpot strauji pieaugošo klientu skaitu, lielu uzmanību veltām kameru ražošanas un digitālās apstrādes jaudas palielināšanai. Pērn vasarā Rīgā atvērām kameru ražotni. Savukārt digitālo failu apstrādes komandu turpinām stiprināt Liepājā,” komentē Mikus Opelts, Giraffe360 līdzdibinātājs un vadītājs.

Savukārt šī investīciju raunda vadošā investora - riska kapitāla fonda  LAUNCHub Ventures - partneris Todor Breshkov uzsver: “Mēs esam gandarīti par Giraffe360 sasniegumiem! Turot roku uz pulsa PrpTech nozarei, mēs esam patīkami pārsteigti par to, kā Giraffe360 produkts modernizējis nekustamo īpašumu industriju. Tagad kā nekad agrāk mākleriem un brokeriem ir iespēja izveidot patiešām kvalitatīvu saturu nekustamo īpašumu sludinājumiem.”

"Giraffe360 ir lielisks piemērs tam, kā “Latvija var”. Tas apvieno Latvijas spēcīgās robotikas zināšanas un izpratni par jaunām iespējām globālā nekustamo īpašuma tirgū. Šis sīksto liepājnieku radītais jaunuzņēmumus attīstījis elegantu risinājumu. Giraffe360 šobrīd strauji aug un ir piesaistījis spēcīgus Eiropas riska kapitāla investorus," norāda Andris K. Bērziņš, riska kapitāla fonda Change Ventures vadošais partneris.

Tāpat Jerry Yang, riska kapitāla fonda HCVC (Hardware Club) partneris, apliecina: "Mēs esam sekojuši Giraffe360 izaugsmei kopš 2019. gada, kad, apmeklējot TechChill konferenci Rīgā, pirmo reizi satiku komandu. Kopš tā laika regulāri esam tikušies gan Londonā, gan Parīzē. Ļoti augstu vērtējam Giraffe360 radītā produkta kvalitāti, kā arī iespaidīgos izaugsmes rādītājus. Mums ir liels prieks investēt kopā ar mūsu labiem draugiem no LAUNCHub Ventures, Hoxton Ventures and Change Ventures.”