Jaunuzņēmumi piesaistījuši 13 miljonus

Start-up
2020. gada 10. septembris 15:47

Līdz šim šogad Latvijas jaunuzņēmumi piesaistījuši 13 miljonus eiro, lielākās investīcijas piesaistījuši "Juro" un "Lokalise".

Tā šodien notiekošajā Latvijas Jaunuzņēmumu kopienas forumā informēja Diāna Lāce–Davidova, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas "Startin.lv" izpilddirektore. Asociācijas dati liecina, ka 2019. gadā jaunuzņēmumi piesaistīja 17,3 miljonus eiro, bet 2018. gadā – 16,5 miljonus eiro.

Riska kapitāla fonda "Change Ventures" partneris Andris K. Bērziņš norāda, ka kopumā vērojama tendence, ka saistībā ar Covid-19 izraisīto neskaidrību nedaudz samazinās finansējuma apjoms, ko piesaista jaunuzņēmumi – investīciju skaits un vidējās summas. Taču viņš uzsver, ka labas komandas arvien spēj piesaistīt finansējumu. 

Šobrīd Latvijā darbojas vairāk nekā 400 jaunuzņēmumi, no kuriem kā aktīvus var uzskatīt 230. 36% jaunuzņēmumu darbojas programmatūra kā pakalpojums nozarē, 24% strādā ar finanšu tehnoloģijām un 11% ir zinātniskie jaunuzņēmumi. Kā piemērus ar lielāko ietekmi D. Lāce–Davidova min "Sonarworks", "Printful", "Printify" un "Edurio".

Starp nesenākajiem nozīmīgākajiem jaunuzņēmumu pārdošanas darījumiem D. Lāce–Davidova izceļ "Cake HR", "Funderful" un "Mailigen". "Galvenais, ka dibinātāji turpina ieguldīt ekosistēmā. Labs piemērs ir "Mailigen" līdzdibinātājs Jānis Rozenblats, kurš ir iesaistījies asociācijā," viņa uzskata. Šobrīd asociācijā ir 79 biedri, no kuriem vairāk nekā 20 pievienojušies šogad.

D. Lāce–Davidova uzsver, ka jaunuzņēmumiem ir liela nozīme ekonomikā. Saskaņā ar asociācijas vīziju 2025. gadā Latvijas jaunuzņēmumu radītais apgrozījums būs 500 miljoni eiro, tie nodokļos samaksās 60 miljonus eiro un radīs 2,5 tūkstošus jaunas darbavietas.

D. Lāce–Davidova izceļ grozījumu nozīmi. 

https://www.db.lv/zinas/atvieglo-valsts-atbalsta-sanemsanu-jaunuznemumiem-498464

"Ceru, ka daudzi izmantos šo iespēju," viņa saka. Arī Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors Kristaps Soms uzsver likuma grozījumu lomu. "Tas ir liels solis uz priekšu. Barjeras ir samazinātas, tagad jaunuzņēmumiem ir lielas iespējas saņemt likuma atbalstu," viņš norāda.


Tev varētu interesēt arī: 

https://www.db.lv/zinas/piesaista-piecu-miljonu-dolaru-investicijas-495278

https://www.db.lv/zinas/2020-gada-lokalise-plano-augt-cetrkartigi-494167