Latvijas jaunuzņēmums SIA "Exponential Technologies", kas darbojas industriālā mākslīgā intelekta jomā, piesaistījis pirmssēklas investīcijas 50 000 eiro apmērā no Berlīnē bāzētā riska kapitāla fonda APX.

Fonda vienīgie īpašnieki ir vācu autobūves milzis "Porsche", kā arī vācu mediju un tehnoloģiju koncerns "Axel Springer", informē "Exponential Technologies" līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs Ģirts Smelters.

Šī sadarbība "Exponential Technologies" ļaus izmantot ne tikai APX fonda ekspertīzi starptautisku, tehnoloģijās balstītu biznesu attīstībā, bet arī unikālo investoru un industriālo partneru tīklu. "Tas noteikti palielinās mūsu izredzes gan pārliecināt potenciālos klientus, gan arī piesaistīt nākamās kārtas izaugsmes finansējumu no starptautiskiem riska kapitāla tirgus spēlētājiem," uzskata Ģ.Smelters.

Tikmēr "Exponential Technologies" izpilddirektors Matiass Kaizers atzina, ka uzņēmums ir priecīgs par iespēju strādāt ar fondu, kas ir tik ciešā saiknē ar "Porsche" grupu: "Tas radīs lielisku izdevību sadarboties ar vienu no pasaulē vadošajām mašīnbūves kompānijām un tās piegāžu ķēdēs ietilpstošajiem uzņēmumiem. Tādā veidā stiprināsim savu klātbūtni industriālās ražošanas un materiālapstrādes nozarēs".

M.Kaizers arī uzsvēra, ka šāda stratēģija "Exponential Technologies" ir būtiska, jo esošo produktu, kas ir vairāk mērķēts industriālajam izpētes un attīstības sektoram, uzņēmums papildinājis ar funkcionalitāti, kas ļauj ietvert arī nākamo ķēdes posmu - ražošanas vadību.

APX Berlīnes inovāciju ekosistēmā darbojas vairākus gadus. Tas ir tiešais pēctecis "Axel Springer Plug and Play" akseleratoram.
Šā gada sākumā "Porsche" kopā ar "Axel Springer" būtiski palielināja fonda kapitālu, tādā veidā nodrošinot APX iespēju ieguldīt perspektīvākajos portfeļuzņēmumos līdz 500 000 eiro. Fonds nesen ir atteicies no tradicionālās akselerācijas programmas formāta, tā vietā ar jaunuzņēmumiem veidojot ilgtermiņa sadarbību un nodrošinot atbalstu biznesa attīstībai visā izaugsmes etapa garumā.
"Exponential Technologies" darbojās ķimikāliju, aditīvās ražošanas un biotehnoloģiju nozarēs. Uzņēmums ir dibināts 2019.gada otrajā pusē, bet darbību Eiropas tirgū sāka 2020.gada sākumā. "Exponential Technologies" dibinātāji ir M.Kaizers, Ģ.Smelters un Pāvels Cacivkins.

Kompānijas izstrādātā platforma "xT SAAM" automatizē ķīmisko formulāciju, materiālinovāciju un bioprocesu parametru atradni un optimizāciju, apvienojot klasiskās eksperimentu plānošanas metodes ar jaunākajiem mākslīgā intelekta algoritmiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Exponential Technologies" pamatkapitāls ir 3000 eiro. P.Cacivkinam pieder 40,7% uzņēmuma kapitāldaļu, M.Kaizeram - 34,3%, bet Ģ.Smelteram - 25%.